Margus Timmo: ju ma olen palju segadust tekitanud

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Margus Timmo.
Margus Timmo. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Presidendilt Valgetähe 4. klassi teenetemärgi saav Setomaa elu edendaja Margus Timmo jäi Lõuna-Eesti Postimehelt seda uudist kuuldes esmalt mõtlikuks.

«Ju ma olen suutnud nii palju segadust tekitada, avada uusi arenguid ja võimalusi. Kui selle eest tunnustati, siis on mul selle üle väga hea meel,» lausus Timmo.

«Selles suhtes olen tõeliselt tänulik, et see tunnustus tuli just nüüd,» jätkas ta. «See ei riku mind ära, ma loodan. Samavõrra kui hukkamõist, võib ka tunnustus inimese ära rikkuda. Esiteks lõhub ta ära sinu sisemise rahu ja tunnustusega võib tekkida olukord, kus sa hakkad ebaedu vältima. Nii et inimese võib kiitustega täiesti ära rikkuda.»

Vabariigi presidendi kantselei märkis Margus Timmole kõrge autasu andmise kohta, et tegemist on kohaliku elu edendajaga Setomaal, Setomaa pikaaegse eestkõneleja ja aktivistiga, Setomaa Liidu juhatuse esimehe ja Härma tsässona taastajaga. 

Tagasi üles