Kagu-Eestis läks internetiturul sõjaks

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elektrilevi side­teenuste juht Oliver Ruus kinnitas eelmisel nädalal, et ettevõttel on kolme Kagu-Eesti maakonna peale kokku tulnud üle 3500 soovi­avalduse liituda kiire interneti­võrguga. 
Elektrilevi side­teenuste juht Oliver Ruus kinnitas eelmisel nädalal, et ettevõttel on kolme Kagu-Eesti maakonna peale kokku tulnud üle 3500 soovi­avalduse liituda kiire interneti­võrguga. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kiire interneti pakkujate vahel on Kagu-Eestis tekkinud konkurents. Elektrilevi lubab valguskaabli kohale tuua mööda elektriposte. Eelmisel suvel loodud Eesti Andmesidevõrk lubab aga oma kliendid maailmaga ühendada maa-aluse kaabliga. Olukord tekitab inimestes segadust.

Tuleviku internetiühenduse pakkujatel on ka palju muid erinevusi. AS Elektrilevi võitis 20 miljoni eurose riigihanke, Eesti Andmesidevõrgu ASi (EASV) taga on aga erainvestorid ning sinna on kaasatud ka seitse kagunurga omavalitsust.

Elektrilevi lubab kaabli kohale tuua 199 euro eest, Võrus registreeritud maa-aluse internetiühenduse pakkuja 150 euro eest. Elektrilevi ettemaksu ei küsi, küll aga teeb seda EASV, kes ettemaksudena tänaseks kogunud ligi pool miljonit eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles