Isamaa üldine seisukoht on, et peredel peavad olema endal võimalused valida ja hakkama saada ning riik ja ülejäänud maksumaksjad peavad aitama neid, kellel on keeruline.
Nüüd parlament viimases hoos võtab tõenäoliselt kolmandal lugemisel vastu otsuse tõsta puudega laste toetusi.
Isiklikult pean õigeks, et veel rohkem kui toetuste peale, tuleb mõelda, millist teenust inimene vajab. Et ta saaks vajalikud teenused ka kätte.
Aga mida lubate pensionäridele?
Isamaa ei kavatse kuidagi üle vaadata praegusest pensionide indekseerimist – pension kasvab, nagu see siiani on kasvanud vastavalt majanduskasvule. Arvan, et see on riigile jõukohane.
Meie arvates on praeguses pensionisüsteemis probleem, et teine sammas ei taha püsti püsida.
Kui vaatame, kui palju on sinna raha sisse pandud, millised on tootlused ja kui palju me tasusid maksame... Riik ühelt poolt sunnib seda tegema, aga teisalt ei taga mitte midagi. See tundub meile ideloogiliselt ebamõistlik. Arvame, et inimesed peavad olema ise oma raha peremehed ja teine pensionisammas tuleks vabatahtlikuks muuta. Kes tahab, saab jätkata teise sambasse panustamist. Kes tahab, võtab raha välja.
Inimesed peavad järjest rohkem aru saama ka sellest, et tuleviku kindlustamine ei ole mitte ainult kõigi maksumaksjate ühine mure, vaid järjest rohkem igaühe enda mure.
Lubatakse ka kõigile 500 eurot tulumaksuvaba miinimumi...
Kui tulevikku vaadata, lubatakse kõigile 500 eurot maksuvaba, aga see maksab 150 miljonit eurot. Tahaksin palju rohkem kuulda, kelle või mille arvelt see tuleb. Kui kuulen pensionide tõusu, tulumaksuvaba miinimumi tõusu, lasteaedade kohatasu kaotamist, siis see kõik maksab sadu ja sadu miljoneid. Siiamaani ei ole kuulnud ideid, kust see kõik tuleb, peale EKRE, kes lubas ameeriklastelt raha küsida. Ülejäänud rahaallikaid ma pole näinud ja selle aja jooksul, mis me riigivõimu tüüri juures oleme olnud, pole rahapada üles leitud.