L, 3.12.2022

Maksuamet saadab teavitusi

Lõuna-Eesti Postimees
Maksuamet saadab teavitusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
MTA teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde.
MTA teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. Foto: ERIK PROZES / Raul Mee/Mollusk Media

Sel nädalal saab teavituse veidi üle 6000 inimese, kes 2017. aasta eest tuludeklaratsiooni ei esitanud, kuid peavad seda tegema 2018. aasta eest ja eeldatavalt tulumaksu juurde maksma.

Maksu- ja tolliameti (MTA) teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde ütles, et amet ootab kõiki teavituse saajaid oma tuludeklaratsiooni esitama. Pärast deklaratsiooni esitamist selgub inimese lõplik maksukohustus, kui arvesse on võetud ka kõik mahaarvamised, mida maksustatavast tulust saab teha.

"Tulu deklareerimise periood algab 15. veebruaril, kuid palume aega varuda, kuna esimestel päevadel on e-maksuametisse/e-tolli siseneda soovijate arv kõige suurem. Kindlasti tasub üle vaadata ka variandid, kuidas otse või pangalingi kaudu tuludeklareerimise keskkonda siseneda, kuna 1. veebruarist ei ole internetipankades paroolikaartide kasutamine enam võimalik," lisas Udde.

Sellest aastast muutus tuludeklareerimise keskkond, millel on uus kujundus ja mitu täiendavat lihtsustust. Lisati eeltäidetud andmeid ja vähendati esitatavate andmete hulka ning süsteem küsib vajadusel automaatselt täiendavaid dokumente ning kinnitusi.

Tulumaksu saab soovi korral tasuda ka osade kaupa, kui taotleda e-maksuametis/e-tollis maksuvõla ajatamist. Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

Oma eeldatavat maksukohustust saab vaadata e-maksuametis/e-tollis alajaotuses "Minu sissetulekud". Küsimustega saab pöörduda eraklientide infotelefonile 880 0811 või e-posti aadressile eraklient@emta.ee.

Märksõnad
Tagasi üles