R, 30.09.2022

Peakorraldaja: Tartu Maratoni rajaolud on suurepärased

Lõuna-Eesti Postimees
Peakorraldaja: Tartu Maratoni rajaolud on suurepärased
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hetk Tartu Maratoni põhisõidult 2017. aastal.
Hetk Tartu Maratoni põhisõidult 2017. aastal. Foto: Arvo Meeks / LEPM

46. Tartu Maratoni programm saab avapaugu sel pühapäeval peetavate Tartu teatemaratoni ja avatud raja sõitudega. Otepää-Elva vahelisele trassile on oodata ligi 800 suusasõpra.

Teatemaratonile on end kirja pannud 86 neljaliikmelist võistkonda, avatud raja sõitudele on tänase seisuga registreerunud 418 suusatajat.

«Lumeolud Tartu Maratoni rajal on suurepärased. Kuigi ilmaennustused lubavad nädalavahetuseks väikest sula, on raja põhi sedavõrd tugev, et kindlasti elab maratonirada nädalavahetuseks prognoositavad väikesed plusskraadid üle,» ütles maratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

Seega suure tõenäosusega toimuvad ka Tartu Maratoni põhisõidud originaalrajal. Lõpliku otsuse suusapeo formaadi osas langetavad korraldajad uue nädala teisipäeval.

Lisaks tuletavad korraldajad meelde, et selleaastase suusamaratoni põhidistantside ettevalmistustes on arvestatud maksimaalselt 5000 osalejaga. Ehk siis tänase seisuga on vabasid kohti järel vaid natuke üle 200 ning soovitus on huvilistel registreerimist mitte jätta viimasele minutile.

7. Tartu teatemaraton ja avatud raja sõidud (63, 31 ja 16 km) toimuvad 10. veebruaril. 46. Tartu Maratoni põhisõidud (63 ja 31 km) toimuvad 17. veebruaril.

Märksõnad
Tagasi üles