N, 1.06.2023

Otepää IBU karikaetapil osalevad 33 riigi sportlased

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.
Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Foto: Maarius Suviste

1. ja 2. märtsil toimub Otepääl Tehvandi spordikeskuses laskesuusatamise IBU karikasarja hooaja eelviimane etapp, kust võtab osa ligi 300 sportlast 33 riigist.

Võistluste korralduskomitee esimehe Aivar Nigoli sõnul on tavapärasest suurem osalejate arv tingitud sellest, et Otepää IBU karikaetapp on laskesuusatajatele viimaseks stardiks enne Rootsis Östersundis toimuvaid maailmameistrivõistlusi.

«Kui vaadata võistluskalendrisse, siis oleme tänavu tõesti heas seisus – Euroopa meistrivõistlused on vahetult lõppenud ning maailmameistrivõistlused kohe algamas,» ütles Nigol. «Nii on mitmed riigid andnud märku, et plaanivad viimased stardid enne MMi just Otepääl teha ning on seetõttu Eestisse tulemas tugevama koosseisuga.»

Lisaks meelitab sportlasi Tehvandile ka kavas olev supersprint. «Kuna tegemist on suhteliselt uue võistlusformaadiga, pakub supersprint sportlastele suurt huvi,» sõnas Nigol, et lisaks pealtvaatajatele on supersprint põnevust täis ka sportlastele endile. «Kuna uus formaat on võistluskavas veel üsna harva, siis on sportlaste jaoks oluline seda harjutada ning stardis olla.»

Supersprint näeb ette, et toimuvad kvalifikatsioonid ja finaali pääseb vaid 30 parimat. «See on äärmiselt kaasahaarav võistlus nii sportlastele kui ka loomulikult pealtvaatajatele,» julgustas Nigol spordisõpru staadionile tulema.

Laskesuusatamise IBU karikasarja hooaja eelviimane etapp toimub Otepääl 1. ja 2. märtsil. Võistlused on kõigile pealtvaatajatele tasuta.

Osalevad riigid: Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Iirimaa, Itaalia, Jaapan, Kasahstan, Läti, Leedu, Moldova, Norra, Poola, Rumeenia, Venemaa, Serbia, Šveits, Rootsi, Ukraina ja USA.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles