R, 30.09.2022

Galerii: Tartu Maratoni programm sai avapaugu Tehvandilt

Maarius Suviste
, reporter
Galerii: Tartu Maratoni programm sai avapaugu Tehvandilt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna sai 46. Tartu Maratoni programm avapaugu, kui Otepääl Tehvandi spordikeskuses anti start Tartu teatemaratoni ja avatud raja sõitudele.

Tartu Maratoni eelüritused Otepää-Elva vahelisel rajal tõid kohale 776 suusatajat.

Väikeste plusskraadidega suusatatud 7. Tartu teatemaratoni võitis võistkond nimega Laskesuusatajad (Hans-Kristen Rootalu, Kristo Siimer, Marten Aolaid, Jüri Uha), kes edestas Horeca Service’it (Andreas Baum, Risto Vaher, Taavi Kaiv, Martti Himma) ja Koidu Suusaklubi (Andres Laineste, Rainer Tokko, Asko Kuusalu, Alar Savastver), kaotus võitjatele vastavalt 7.08 ja 12.18.

Tartu teatemaratonil osales kokku 90 neljaliikmelist võistkonda, mida on eelmisest aastast enam kui poole rohkem. Avatud raja sõitudel (63, 31 ja 16 km) oli stardis 416 suusasõpra.

«Lumeolud Tartu Maratoni rajal on suurepärased. Kuigi ilmaennustused lubavad nädalavahetuseks väikest sula, on raja põhi sedavõrd tugev, et kindlasti elab maratonirada nädalavahetuseks prognoositavad väikesed plusskraadid üle,» ütles maratoni peakorraldaja Indrek Kelk neljapäeval.

Suure tõenäosusega toimuvad ka Tartu Maratoni põhisõidud originaalrajal. Lõpliku otsuse suusapeo formaadi osas langetavad korraldajad teisipäeval.

46. Tartu Maratoni põhisõidud (63 ja 31 km) toimuvad pühapäeval, 17. veebruaril.

Selleaastase suusamaratoni põhidistantside ettevalmistustes on arvestatud maksimaalselt 5000 osalejaga. Ehk siis tänase seisuga on vabasid kohti järel vaid natuke üle 200 ning soovitus on huvilistel registreerimist mitte jätta viimasele minutile, teatasid korraldajad.

Märksõnad
Tagasi üles