N, 2.02.2023

Linlane kurdab: Valga linnaliinibuss olla tihti katki

Tiit Loim
, reporter
Linlane kurdab: Valga linnaliinibuss olla tihti katki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga linnaliinil number 1 sõitev buss põhjustavat sõitjatele aeg-ajalt hilinemisega meelehärmi.
Valga linnaliinil number 1 sõitev buss põhjustavat sõitjatele aeg-ajalt hilinemisega meelehärmi. Foto: Arvo Meeks

Lõuna-Eesti Postimehele kurdeti, et Valga linnaliini number 1 teenindav buss olla pidevalt katki ja hilineb seetõttu. Bussifirma esindaja sõnul tehnika küll aeg-ajalt katki läheb, aga üks liin teisest kuidagi ses osas ei erine.

Valgas on kaks linnaliini: number 1 ja number 2. Valgalanna Aime Aas rääkis, et liinil number 1 tuleb tihti ette, et buss hilineb, sest masin läks katki. «Istusin bussijaamas, et linna minna. Bussi ei tule. Tulevad inimesed ja hõikavad: buss läks katki! 15 minutit hiljem tuli number 1 buss ja sellise kihutamisega, et tal oli kogu aeg vist 70 sees,» kirjeldas ta hiljutist intsidenti.

See ei olevat üksikjuhtum. «Pidevalt on see probleem. Vanad inimesed ütlesid: võtke midagi ette. Just rääkisin ühe vanema inimesega, kes sõidab palju bussiga. Ta ütles, et pärast seda kui tuli tasuta bussisõit, on pidevalt see jama.»

Valga linnaliine teenindab AS Atko Bussiliinid. Ettevõtte Valga osakonna juhataja Toomas Turgan ütles, et ei saa öelda, et just ühel liinil buss rohkem katki oleks. «Üks päev sõidab ta number üht, teine päev number kaht. See ei mängi üldse rolli, kas üks või kaks.»

Samas tunnistas ta, et aeg-ajalt bussidel tõepoolest midagi katki läheb. «Siis buss paratamatult hilineb ja tuleb teine saata. Õnneks siiani ei ole ühtegi liini käigust ära jäänud. Praegu sõidavad mõlemad uued bussid. Tänase päeva seisuga on need kõik meil korras.»

Turgan lisas, et bussifirmale pole korralduslikult poolelt vahet, kas bussisõit on tasuta või mitte.

Märksõnad
Tagasi üles