Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tõnis Kase valiti teist korda liiga parimaks

Jaanuarikuu meistriliiga parim mängija Tõnis Kase auhinnaga.  FOTO: Eesti käsipalliliit

Neljandat korda välja antud käsipalli meistriliiga kuu parima mängija tiitel läks jaanuari eest Põlva Coopi pallurile Tõnis Kasele. 20-aastane mängujuht pärjati parimaks teist korda, olles auhinna saanud ka septembri ja oktoobri kokkuvõttes.

Kuu parima valivad meistriliiga klubide peatreenerid, kes igal kohtumisel märgivad üles vastasmeeskonna kaks paremat pallurit. Jaanuaris kogus Kase 22 punkti, edestades kahe silmaga Dmõtro Jankovskit HC Kehra / Horizon Pulp & Paperist, Markus Viitkarit HC Tallinnast ja Hendrik Varulit Põlva Servitist.

«See tuli küll üllatusena, aga ju siis vastaste treenerid pidasid mu esitusi piisavalt stabiilseks,» sõnas koos Coopiga pääsu Eesti meistriliiga vaheturniiri esinelikusse kindlustanud Kase. «Mängupilt oli meil päris hea ja kõik kohtumised tulid hästi välja, ehkki Viimsit tahtnuks võita.»

Coop mängis jaanuaris tõusvas joones. Aasta avamängus jäädi 32 : 36 alla Kehrale, kuigi Kase kõmmutas liigaliidri võrku üheksa palli. Nädal hiljem tehti võõrsil 30 : 30 viik HC Viimsi/Tööriistamarketiga ning kuu viimasel päeval alistati kodus 30 : 27 Viljandi HC. Neis kohtumistes viskas Kase vastavalt kuus ja kaheksa väravat.

Lisaks sai kuu algul 20. sünnipäeva tähistanud pallur mänguaega Serviti ridades Balti liigas. «Seal on ikka väga tugevad vastased ja tõsiasi, et saan nii kõrgel tasemel mängida, paneb veel rohkem pingutama. Balti liigas tehakse kõike kiiremini ja rumalaid otsuseid ei tohi lubada, sest neid vastased nii lihtsalt ei andesta,» lisas Kase.

«Teist aastat järjest põhiturniiril esinelikusse jõudmine on hea, aga eks me ikka mõtle ja unista medalitest,» tunnistas ta Serviti duubelmeeskonna Coopi ambitsioone. «Esikolmik tundub muidugi klassi võrra parem ja me peaks kõvasti üllatama, et nii kaugele jõuda. Aga eesmärgid peavadki kõrged olema.» 

Tagasi üles
Back