Krahvi elupaigas tunnustatakse maaelu edendajaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Preemia laureaat kuulutatakse välja ja preemia antakse üle krahv Friedrich G. M. von Bergi sünniaastapäeva nädalal, 14. veebruaril 2020 Sangastes.
Preemia laureaat kuulutatakse välja ja preemia antakse üle krahv Friedrich G. M. von Bergi sünniaastapäeva nädalal, 14. veebruaril 2020 Sangastes. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Silmapaistvaim maamajanduslik uuendus pälvib teist korda krahv Bergi nimelise innovatsioonipreemia.

Tuntud leiduri ja aretaja krahv Friedrich Georg Magnus Bergi sünniaastapäeva eel, 15. veebruaril antakse tema viimaseks elukohaks jäänud Sangaste lossis üle preemia maamajanduse innovatsiooni eest. Parima selgitab maaelu ja -majanduse asjatundjate komisjon välja konkursile esitatud kaheksa projekti seast.

Preemia asutasid 2017. aastal maaeluministeerium, Sangaste vallavalitsus ja MTÜ Eesti Rukki Selts, et tunnustada uuenduslikke tooteid või teenuseid loonud maamajanduse edendajaid Eestis. Esimese preemia said Eesti taimekasvatuse instituudi sordiaretajad Maia Raudseping ja Lea Narits ning Enn Kaljo Eesti Sojaliidust, kes aretasid uue sojaoasordi «Laulema».

Praeguses Otepää vallas asuva Sangaste lossi ehitaja ja viimane mõisnik krahv Berg oli nimekas sordi- ja tõuaretaja ning leiutaja, kes muu hulgas aretas tänaseni viljeldava rukkisordi «Sangaste» ja võitis medaleid maailmanäitustelt.

Innovatsioonipäev algab Sangastes reedel kell 11 austusavaldusega krahv Bergile tema puhkepaigas Sangaste kalmistul. Keskpäeval Sangaste lossis jätkuval konverentsil annab Eesti Rukki Seltsi president Vahur Kukk ülevaate Bergi uuenduslikust tegevusest ning maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai nüüdisaegsest innovatsioonist maamajanduses.

Enne tänavuse innovatsioonipreemia väljakuulutamist annab Eesti rukki selts esimest korda üle krahv Bergi nimelise kuldmedali silmapaistvale maaelu edendajale ning Sangaste rukki tänumedalid kolmele rukkikasvatuse ja -kultuuri arendajale.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles