Valga mehed tõid Tallinnast koju kõik meistritiitlid kergejõustikus

Karl Kristjan Kajak (vasakult), Eesti Kurtide Spordiliidu ja Võru kurtide ühingu juhatuse Argo Purv ning Tanel Visnap FOTO: Erakogu

FOTO: Erakogu

Valga treeneri Raimond Lutsu kasvandikud Karl-Kristjan Kajak ja Tanel Visnap tegid väga eduka võistlusteseeria Tallinnas Eesti Paraolümpiakomitee korraldatud sisekergejõustiku Eesti meistrivõistlustel. Kavas oli kuus ala ja kõikidel aladel tulid meistritiitlid Valka.

Mõlemad mehed on Valga kergejõustikuklubi Maret-Sport klubi kasvandikud, aga paraolümpia liikumises esindavad Võru kurtide ühingut, kuna Valgas ei tegutse ühtegi sarnast klubi.

Kuigi Karl-Kristjan on veel 17-aastane, otsustas ta sel aastal võistelda sarnaselt Visnapiga kurtide meistrivõistlustel meeste klassis. Otsus õigustas end igati.

Eriti hästi läks meestel kaugushüppes ja 60 meetri jooksus. Mõlemal alal saadi kaksikvõit: meistritiitel läks Visnapile ja hõbemedal Kajakule. Kokku sai Visnap neli kuldmedalit: lisaks eelpool mainitud aladele ka 1500 meetri jooksus ja kõrgushüppes. Kuulitõukes oli ta neljas.

Kajak tuli kahekordseks Eesti meistriks, olles parim kuulitõukes ja 400 meetri jooksus. Hõbemedalid võitis ta kaugushüppes ja 60 meetri jooksus ja pronksi kõrgushüppes.

Mõlemad mehed kindlustasid eduka esinemisega endale pääsu märtsis toimuvatele kurtide maailmameistrivõistlustele sisekergejõustikus.

Tagasi üles