Galerii: Selgusid Põlvamaa parimad laulupoisid

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põlvamaa poiste lauluvõistlusel Mammaste koolimajas selgusid need 14 solisti, kes esindavad maakonda poiste-solistide võistulaulmise Lõuna-Eesti vahevoorus 23.–24. märtsil. Kontserdi formaadis peetud võistlusest võttis osa 23 esinejat.

Kuni viieaastaste seas pääses Põlvamaalt järgmisesse vooru Jürgen Eerits. Kuue- kuni seitsmeaastaste eelkooliealiste poiste seas osutusid parimateks Remi Miil ja Karl Markus Rebane. Seitsme- kuni üheksa-aastaste grupis said järgmisesse vooru Devon Kuur, Marvin Mahla, Johannes Mesak ja Alfred Vürst.

10–11-aastaste grupis võitsid maakondliku vooru Marvin Rammul ja Martin Ziukman. Vanusegrupis 12-aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni olid parimad Remon Hainson ja Kristo Kõiv. Kuni 16-aastaseid häälemurde läbi teinud noormehi läheb esindama Andry Must ja 17–20-aastaseid Jan-Mattias Kottise ja Greg-Mattis Murumets.

Poiste juhendajad olid Nele Risttee, Külvi Paide, Marika Aruküla, Mare Urban, Eda Heinaste, Riina Velmet, Mirjam Mesak, Margot Suur, Lily Veidenberg, Kersti Juurma ja Edith Saks.

Põlvamaa muusika aineühenduse sektsiooni juhi Eda Heinaste sõnul on Põlva maakond üleriigilisel poiste lauluvõistlusel esinenud eelnevatel aastatel väga edukalt. Võimekatele solistidele on hiljem pakutud rolle teatrite lavastustes ning nad on saanud võimaluse esineda olulistel tunnustusüritustel.

Tänavuse Põlvamaa võistulaulmise päevajuhid olid Põlva gümnaasiumi abituriendid Hanna Maria Laane ja Jan-Mattias Kottise, kontsertmeister laulu- ja tantsupeo «Minu arm» dirigent ning maakondliku laulu- ja tantsupeo juht Riivo Jõgi. Võistulaulmise vaheajal said kõik esinejad ja kontserdikülastajad osaleda ühises Kuldvillaku viktoriinis, mis oli pühendatud laulu- ja tantsupeo 150 aasta juubelile ning meeste- ja poistelaulule.

Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu, korraldab Eesti meestelaulu selts üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise juba üheteistkümnendat korda. Võistlus viiakse läbi kolmes voorus: linnade ja maakondlikud eelvoorud, Lõuna- ja Põhja-Eesti vahevoorud ning finaalkontsert.Üleriigiline poiste lauluvõistlus on andnud aluse karjääriks sellistele artistidele nagu Uku Suviste, Pearu Paulus, Koit Toome, Kalle Sepp, Mikk Kaasik ja paljud teised.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles