Riik tunnustas Randveret stipendiumiga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Esimest korda välja makstava stipendiumi saajateks osutusid muusikauurija Anna-Sophia Sevagini ning pianistid Johan Randvere (paremal) ja Sven Sander Šestakov. FOTO: Eesti Muusika- Ja Teatriakadeemia
Esimest korda välja makstava stipendiumi saajateks osutusid muusikauurija Anna-Sophia Sevagini ning pianistid Johan Randvere (paremal) ja Sven Sander Šestakov. FOTO: Eesti Muusika- Ja Teatriakadeemia Foto: Eesti Muusika- Ja Teatriakadeemia

Kultuuriminister Indrek Saar andis üle Artur Lemba nimelised loomingulised stipendiumid. Esimest korda välja makstava stipendiumi üheks saajaks osutus ka Võrust pärit ning sealse muusikakooliga koostööd tegev pianist Johan Randvere.

Johan Randvere on Eesti muusika, sealhulgas Artur Lemba loomingu aktiivne tutvustaja ning interpretatsioonikunsti arendaja ja suunanäitaja.

Lisaks talle said stipendiumi muusikauurija Anna-Sophia Sevagini ning pianist Sven Sander Šestakov.

Artur Lemba nimelist stipendiumit hakkab riik välja maksma helilooja teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest, kuna Lemba autorõigused kuuluvad riigile. Stipendiumiga toetatakse heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilaste loomingulist tegevust, aga ka Lemba loomingu või temaga seotud tegevuste uurimist.

Ühe stipendiumi suurus on 2000 eurot. Lisaks annab Eesti Kontsert igale stipendiaadile kinkekaardi võimalusega külastada kuut vabalt valitud kontserti Eesti Kontserdi hooajaprogrammis.

Tagasi üles