K, 7.12.2022

Pea pool miljonit inimest on oma tulud deklareerinud

Lõuna-Eesti Postimees
Pea pool miljonit inimest on oma tulud deklareerinud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuludeklaratsioon.
Tuludeklaratsioon. Foto: Sander Ilvest / Postimees

 Kolmapäeva hommikuks oli Eestis tuludeklaratsiooni esitanud 435 963 inimest.

Esitatud deklaratsioonidest tagasimakstav summa on 126 miljonit eurot ja juurdemaksmisele kuuluv summa 7,4 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Tuludeklaratsioone sai hakata esitama eelmise nädala neljapäeva õhtust ning tulumaksu hakatakse tagastama 26. veebruarist.

Maksuameti esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud inimesed küsida tagasi kokku 141 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Kokku tagastab MTA tänavu inimestele eeldatavalt ligi 200 miljonit eurot, mis sisaldab nii aasta jooksul vähem kasutatud maksuvaba tulu kui ka üldisi maksusoodustusi, mida saab tuludest maha arvata.

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama tuludeklaratsiooni internetis täitnud inimestele 26. veebruarist, tuludeklaratsiooni paberil esitanud inimestele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil ning juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

Märksõnad
Tagasi üles