Galerii: Võru maakond tunnustas tegusaid kodanikke

Mullu pälvis ühe teenetemärkidest Ena Poltimäe, kes on Võru maakonna keskkonnavaldkonda juhtinud üle 30 aasta. 

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Võru maakonna teenetemärgi kavalerid on tänavu Eesti Punase Risti Võrumaa seltsi eestvedaja Riina Paat ja keskkonnaameti Lõuna regiooni juhataja Ena Poltimäe.

Riina Paat on Punase Risti Võrumaa seltsi pikaaegne sekretär. Koos meeskonnaga on ta viinud läbi loendamatu arvu esmaabikursusi ja lastelaagreid, abistanud puudust kannatavaid peresid, viinud läbi koolialguse ranitsakampaaniaid, korraldanud toiduabi jagamist ning teinud palju muud.

Paadi panus Võrumaa heaolusse on teenetmärgi komisjoni hinnangul olnud mõõtmatu. Ei saa kokku lugeda haavu, mis on tema õpetuste järgi seotud; murdunud luid, mis tema õpetuse järgi toestatud; mürgistusi, mis tema õpetuse järgi leevendatud; külma- ja kuumakahjustusi, mida tema õpetuse järgi suudetud vältida või vähendada.

Samamoodi pole võimalik mõõta rõõmu ja rahulolu nende inimeste hinges, kellele Punase Risti Võrumaa selts on raskel ajal saanud abiks olla.

Ena Poltimäe on Võru maakonna keskkonnavaldkonda juhtinud 30 aastat. Ta asus 1988. aastal tööle Eesti NSV riikliku looduskaitse ja metsamajanduse komitee Võru looduskaitse valitsuse juhatajana. Tema juhitud asutustel on olnud aja jooksul eri nimesid ning viimase kümne aasta jooksul on laienenud ka tööpõld.

Kui 2009. aastal usaldati tema kätesse kogu Kagu-Eesti keskkonnahoiu juhtimine, siis nüüdseks on tema piirkond kasvanud kuue maakonnani.

Poltimäele on iseloomulik argumenteeritud suhtlemiseviis, mis aitab koostööle ka need, kelle huvid ristuvad. Nende omaduste toel on paljud keskkonna hoidmise ja kasutamise alased vastasseisud lahenenud nii, et maakond areneb ja ka loodus on hoitud.

Maakonna tänukirja pühendunud töö eest saavad Mõniste piirkonna pereõde Milla Liiv, Rõuge piirkonna pereõde Aune Saal, Antsla piirkonna tantsujuht Leili Väisa ja õpetaja Regina Ausmaa. Pühendunud töö eest Rõuge piirkonna kultuurimaastikul saab tänukirja Tiiu Kolk ning töö eest muusikavaldkonnas pälvib samasuguse tänu Valdur Helm.

Tagasi üles