R, 24.03.2023

Uuslavastus «Needid ja suhkruvatt» toob lavale Võru oma kangelaste loo

LEPM
Uuslavastus «Needid ja suhkruvatt» toob lavale Võru oma kangelaste loo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näidendi kirjutas Ott Kilusk ja lavastajaks on Ain Mäeots (pildil), kes mõlemad on Võrumaalt pärit.
Näidendi kirjutas Ott Kilusk ja lavastajaks on Ain Mäeots (pildil), kes mõlemad on Võrumaalt pärit. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

28. märtsil esietendub Võru peatselt avatavas pubis Tamula Vanake (Liiva 23) MTÜ Müüdud Naer uuslavastus «Needid ja suhkruvatt». Lavastajaks on Võrumaalt pärit Ain Mäeots (Teater Vanemuine) ja loo autoriks on Ott Kilusk.  

«Needid ja suhkruvatt» on lugu Võru sündmustest 30 aastat tagasi, kus nõukogudeaegsetest veidrustest tüdinud noored otsustasid hakata Eesti vabaduse eest võitlema. Sinimustvalge lipu lehvitamine oli endiselt kriminaalkorras karistatav, kuigi perestroika tuuled muutsid piiri lubatu ja lubamatu vahel ähmaseks. Laulva revolutsioonini oli jäänud kaks aastat. Tänaseks on Vabadussõjast möödunud sada aastat, aga mälestus nendest, kes on andnud oma elu Eesti eest, elab! Elab, kuni leidub neid, kes seda kõige kiuste elus hoiavad.

Lugu on autorite vaba tõlgendus, mis ei pretendeeri ajaloolisele tõele.

Lavastuse trupi moodustavad suuremas osas Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Näidendi kirjutas Ott Kilusk ja lavastajaks on Ain Mäeots, kes mõlemad on Võrumaalt pärit. Kunstnikutöö teeb Karmo Mende, lavastuses mängivad ragne Pekarev (Teater Vanemuine), Markus Dvinjaninov, Silvi Jansons, Maive Käos, Agu Trolla.

Etendused toimuvad Võrus, pubis Tamula Vanake aadressil (Liiva 23) 28., 29., 30.. märtsil ja 3., 4., 7. aprillil.

Loo toob publiku ette kahe võro keelt ja kultuuri hindava sõbra Tarmo Tagametsa ja Siim Sareali asutatud MTÜ Müüdud Naer, mis koondab oma tegevuses Lõuna-Eesti taustaga teatritegijaid.

Märksõnad
Tagasi üles