Galerii: Otepää tunnustas vabariigi aastapäeva kontserdil vallakodanikke

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

23.veebruaril oli Sangaste Kultuurimaja õdus saal täis nii suuri kui ka väikesi vallakodanikke. Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistati piduliku kontserdiga. Nagu tavaks, tunnustati ka sellel aastal tublisid vallakodanikke.

Kontserdile tulijaid tervitasid Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ja vallavanem Kaido Tamberg. Kontserdil, kus mõõdeti nii kodumaa piire, lauldi isamaast ja emakeelest ning tantsiti Eesti auks rahvatantse, esinesid Otepää Gümnaasiumi ja Keeni Põhikooli õpilased ning Sangaste rahvatantsijad. Pärast rõõmsat kontserti oli aeg tunnustuste päralt.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg ja haridusspetsialist Janika Laur tunnustasid 2018. aasta noori sportlasi ja nende treenereid,  kes said graveeritud käekellad. Vallavanem Kaido Tamberg tunnustas vallavalitsuse tänukirja ja meenega tublisid erinevate valdkondadega tegelevaid vallakodanikke. Maakonna autasu – Valgamaa Omavalitsuste Liidu poolt välja antava Valgamaa Teenetemärgi sai sellel aastal Otepää ettevõtja Jüri Makarov. Jüri Makarovile andis autasu üle vallavanem Kaido Tamberg.

Aastapäeva kontserdi ja vastuvõtu korraldas Otepää Kultuurikeskused, kontserdi lavastas loomejuht Merilin Kirbits, toetas Otepää vald. Kontserdil esinesid: Otepää Gümnaasiumi segakoor, lastekoor ja Eveko koor (juhendaja Eve Eljand), Keeni Põhikooli mudilaskoor (juhendaja Katre Kikkas), segarahvatantsurühm „Kõvvera Kõdara“ (juhendaja Tiina Kukk), Sangaste pererühm (juhendaja Tiina Kukk), Keeni Põhikooli õpilased Catharina Undrus, Jaanika Lepp, Marleen Saar, Sädeli Sarv ja Otepää Gümnaasiumi õpilane Karl Gustav Krüünvald. Peolaua kattis Sangaste Rukkimaja.

Tunnustuse pälvinud noored sportlased:

Eliise Greete Keemu - Eesti meistrivõistluste II koht iluvõimlemise rühmkavades, Eesti Karikavõistlused vahendiga IV koht rühmkavades, Narva lahtised Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades II koht, “Diiva Cup” I koht iluvõimlemise rühmkavades. Kõik tulemused on saavutatud VK Rütmika rühma “Arriba” koosseisus.

Saskia Treufeldt – Eesti meister iluvõimlemise rühmkavas, Narva lahtised Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades I koht, “Diiva Cup” II koht iluvõimlemise rühmkavades. Kõik tulemused on saavutatud VK Rütmika rühma “LaLa Land” koosseisus.

Karmen Matsalu - Eesti meister 800 m jooksus

Sten-Erik Iir - TV10 vabariiklik etapp kettaheites 1. koht, 6-kordne maakonna meister erinevates alades

Robin Mathias Müür - eesti meistrivõistluste II  koht (800m jooksus) ja III koht (1km maastikujooksus); TV10 vabariiklik etapp 1000 m jooksus 2. koht

Treenerid:

Lea Kriibi – iluvõimlemise treener

Toomas Halliste – kergejõustikutreener

Vallavalitsuse tänukiri ja meene:

Kalev Merisalu - ettevõtluse arendaja 2019

Merle Soonberg - kultuurielu arendaja 2019

Merilin Kirbits - kultuurielu arendaja 2019

Laura Meigas - väljapaistev tegu 2019

Vello Iir - kogukonnaelu arendaja 2019

Tatjana Laadi - sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna arendaja 2019

Valga maakonna kõrge autasu – Valgamaa Teenetemärgi, pälvis sellel aastal Otepää ettevõtja Jüri Makarov.

Märksõnad

Tagasi üles