Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Koostöö Tšetšeeniaga kütab Otepääl jätkuvalt tuliseid kirgi

2 min lugemist
  • Volikogu esimees sai leppe allkirjastamise kavatsusest teada talvepealinna avaüritusel.
  • Volikogu liige Kuldar Veere on leppe kohta esitanud mitu arupärimist.
  • Vallajuht peab teema ümber pinge kruttimist vastutustundetuks.
Mullu detsembris allkirjastasid Otepää vallavanem Kaido Tamberg ja Tšetšeeni Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev talvepealinna turismiinfokeskuses koostöödeklaratsiooni. FOTO: Siim Saavik

Otepääl kütab jätkuvalt kirgi vallavanema sõlmitud Otepää ja Tšetšeenia vaheline koostöökokkulepe. Hiljutisel volikogu istungil vastas opositsiooniliidri arupärimisele volikogu esimees ning käiku läks järjekordne selgituse nõudmine sel teemal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees, opositsioonis olev Kuldar Veere esitas volikogu esimehele Jaanus Barkalale (Isamaa liige, valimisliit Ühinenud Kogukonnad) arupärimise, mis puudutab Otepää ja Tšetšeenia vahelist koostöölepet. Mäletatavasti sõlmis vallavanem Kaido Tamberg (Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige, valimisliit Ühinenud Kogukonnad) Tšetseenia Vabariigi turismiministriga leppe, millega kavandatakse turismialast koostööd. Ühtlasi kinnitatakse austust mõlema lepingupoole õiguskorra suhtes.

Arupärimises oli seitse küsimust. Kirjalikust vastusest saab lugeda, et volikogu esimees sai leppe allkirjastamise kavatsusest teada talvepealinna avamise üritusel. See oli 22. detsembril ehk samal päeval, kui lepe sõlmiti.

06.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto