Galerii: Talihärm rõõmustas Otepää publikut

Täna, 1. märtsil alanud Otepää IBU Cup laskesuusavõistluse supersprindi finaalis võistlesid naistest Johanna Talihärm ja Regina Oja ning meestest Roland Lessing, kellest Talihärm rõõmustas publikut neljanda kohaga.

Naiste arvestuses võidutses sakslanna Anna Weidel ajaga 14.35,3, kes läbis tiirud eksimusteta. Muuseas oli Weideli rinnanumber 29, mis tähendab, et ta pääses õige napilt finaalsõitu. Teine oli Austria esindaja Dunja Zdouc kaotusega +31,9 sekundit. Kolmanda koha sõitis välja norralanna Thekla Brun-Lie, kes oli kvalifikatsiooni kiireim. Tema kaotus kahe trahviringi juures oli võitjale +45,1. 

Eestlanna Johanna Talihärm parandas kvalifikatsioonis välja sõidetud seitsmendat kohta veelgi olles neljas, poodiumikohast jäi puudu vaid kaks sekundit. Ka Talihärm käis kahel trahviringil. Võru Biathloni sportlane Regina Oja käis kokku kuuel trahviringil, mis andis Weidelile kaotust +2.37,3 ja 26. koha. 

Meeste sõidus näitas kiireimat minekut norralane Endre Stroemsheim, kelle lõpuajaks kahe trahviringi juures oli 13.13,2. Teisele positsioonile suusatas end itaallane Daniele Cappellari, kes kaotas võitjale +13,8 sekundit. Teise pronksi sai täna Norra, kui Henrik L`Abee-Lund lõpetas kolmandana jõudes finišisse 24,6 sekundit kaasmaalasest hiljem. 

40aastane Roland Lessing käis iga tiiru järel kahel trahviringil ja oli 29. Kaotust Stroemsheimile kogunes Lessingul +3.06,4.

Kui supersprindi kvalifikatsioonis tuli sõita kolm 1 km pikkust ring ja läbida lamedes- ja püstitiirud, siis finaalis oli distantsiks 5 km ja kokku neli lasketiiru. 

Kvalifikatsioonis olid kiireimad norralased

Laskesuusatamise uudsel alal läks naiste kvalifikatsioonivõistluse võit norralannale Thekla Brun-Liele, kes läbis mõlemad lasketiirud eksimusteta. Eksimusteta lasi keerulistes ilmaoludes kokku 9 naist.

Eestlannadest edukaim oli Johanna Talihärm, kes kaotas võitjale 13,3 sekundit ja oli ühe trahviringi juures seitsmes. Võrukas Regina Oja oli kahe trahviringi juures 13. ja sai samuti finaali. 

Kadri Lehtla jäi napilt finaalist välja olles 33. Tema pidi läbima ühe trahviringi. 

Meeste sõidus lasi 40aastane Roland Lessing tiirudes maha kõik märgid ning oli üheksas. Võitis norralane Aleksander Fjeld Andersen, kes läbis raja ajaga 7.37,9, kellele Lessing kaotas 14,6 sekundiga.

Paremuselt järgmine oli eestlastest Kauri Kõiv, kes kahe trahviringi juures lõpetas 35. kohaga. Finaalist jäi puudu 3,1 sekundit. Võrukas Rene Zahkna kaotas võitjale +1.22,5 ja oli 66. 

Eestlaste kohad supersprindis:

Naised:

4. Johanna Talihärm (kvalifikatsioonis 7.)

26. Regina Oja (13.)

50. Tuuli Toomingas

52. Grete Gaim

60. Meril Beilmann

Mehed:

29. Roland Lessing (9.)

35. Kauri Kõiv

50. Kalev Ermits

59. Martin Remmelg

65. Hans Kristen Rootalu

66. Rene Zahkna

Tagasi üles
Back