Galerii: Otepää sõlmis ukrainlastega koostööleppe

18.–22. veebruarini oli Otepääl külas Ukraina omavalitsuste juhtidest ja töötajatest koosnev delegatsioon. Külalised tutvusid Otepää ja Lõuna-Eesti piirkonnaga, allkirjastati ühine koostööleping.

Külalised olid pärit Ukrainast, Tšerkassõ oblastist, Umani rajoonist, Palanski omavalitsusest ja ka teistest Ukraina piirkondadest. Tutvuti siinse haridus- ja tervishoiusüsteemiga, ettevõtlusega.

Otepääl külastati Otepää gümnaasiumi ja Audentese spordikooli Otepää filiaali, tutvuti Tehvandi ja Kääriku spordikeskustega, Otepää tervisekeskusega, tutvuti ühe turismiobjekti – Sangaste lossiga.

Ukraina delegatsioon külastas ka Otepää vallavolikogu istungit, kus allkirjastati Otepää-Palanski vaheline koostöölepe. Koostööleppe eesmärgiks on sätestada pooltele vastastikku huvi pakkuvad perspektiivsed koostöövaldkonnad ja vastastikune koostöökogemuse vahetamine, sealhulgas Ukraina omavalitsusele Eesti omavalitsuse kogemuse edastamine reformide läbiviimisel ja koostöö alal Euroopa Liiduga. Lepingu allkirjastasid Otepää vallavanem Kaido Tamberg ja Palanski omavalitsuse valitsuse aseesimees Igor Miklaštšuk.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg ütles, et koostöö eesmärgiks on toetada ja aidata Ukrainat erinevate reformide läbiviimisel, pakkudes Eesti kogemust. „Meile on suur au vastu võtta Ukraina delegatsiooni, oleme valmis oma nõu ja jõuga kolleege aitama,“ lisas Kaido Tamberg.

Palanski omavalitsuse valitsuse aseesimees Igor Miklaštšuk avaldas lootust, et koostöö kujuneb mõlemale osapoolele kasulikuks. „Täname Otepääd vastuvõtu eest! Oleme kõik pärit ühisest riigist, kuid hetkel oleme erinevatel arenguteedel. Meie riigist on käimas just need reformid, mis teil on juba läbitud,“ soas Igor Miklaštšuk. „Soovime rakendada Eesti kogemust oma elu ülesehitamisel.“

Külalisi võõrustas Otepää vald, visiiti aitas korraldada ettevõtja Rein Org.

Tagasi üles