Ivari Padar: Midagi uhket ei ole

1999. aastal suurde poliitikasse sukeldunud sotside esinumber Ivari Padar kandideerib riigikokku juba seitsmendat korda.

FOTO: Arved Breidaks

Sotsiaaldemokraatide esinumber Võru-, Valga- ja Põlvamaal Ivari Padar tunnistab sotside lüüasaamist ning loodab, et suurima tõusu teinud EKRE jõuab valitsusse.

„Mis sa teed. Selge, et midagi uhket siin ei ole ja peeglit ei ole mõtet sõimata,“ lausus Padar Lõuna-Eesti Postimehele.

Kui neli aastat tagasi heitlesid sotsid Kagu-Eestis Reformierakonnaga valimisvõidu nimel, siis seekordsetel riigikogu valimistel langeti erakondade pingereas neljandaks, edestades parlamendierakondadest üksnes Isamaad.

„Rahvas on oma valiku teinud, inimestel on selline meelsus, hirmud. Iga valimine on võitlus mingite hirmudega. Selline on demokraatia,“ sõnas Padar ja lisas: „Ääretult oluline, et EKRE võimalikult kiiresti täitevvõimu juurde saaks, see on väga tähtis.“

Sotsidele kuulub valitud parlamendis tõenäoliselt 11-12 kohta ehk nii nagu ennustustes prognoositi. „Ma olen eeldatavasti riigikogu liige, aga ootame hommiku ära,“ lisas Padar.

Tagasi üles