R, 24.03.2023

Uno Kaskpeit kujunes rahva lemmikuks

Arved Breidaks
, reporter
Uno Kaskpeit kujunes rahva lemmikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Uno Kaskpeit (EKRE) 
Uno Kaskpeit (EKRE) Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

EKREl õnnestus riigikogu valimistel teha Kagu-Eestis «kuldne duubel» ehk lisaks erakonna võidule kuulus nende ridadesse ka kõige enam hääli saanud kandidaat, kelleks osutus Uno Kaskpeit.

Rahvuskonservatiivide piirkondlik esinumber kogus 3802 häält, edestades 207 häälega teiseks jäänud Hanno Pevkurit Reformierakonnast. Võrreldes eelmiste riigikogu valimistega suurendas Kaskpeit häältesaaki rohkem kui kaks korda.

«Tunne on hea. Ei oska muud öelda, kui tänan Valga-, Võru- ja Põlvamaa rahvast usalduse eest,» lausus Kaskpeit Lõuna-Eesti Postimehele vahetult pärast hääletustulemuste selgumist.

Võidumees tunnistas, et oli oma isikliku häältesaagi üle üllatanud. «Natuke ikka oli üllatus,» ütles Kaskpeit. «Eelnevalt jooksis muidugi läbi, et oleme siin kõige paremas positsioonis, aga et nii hästi läheb, seda ei uskunud.»

Riigikogus lubas Kaskpeit jätkata võitlust iseseisva piirivalve taastamise eest. «Ja muidugi ei unusta ma Kagu-Eesti ääremaid. Nende eest tuleb võidelda, sest eriti just Valga on väga nukras olukorras. Selle eest tuleb sõdida ja kakelda edasi.»

Kas Kagu-Eestis valimised võitnud ja Eestis kolmandaks tulnud EKRE ka järgmisse valitsusse hakkab kuuluma, Kaskpeit ennustada ei osanud. «Eks paistab, kas ja kuidas läbirääkimised algavad,» sõnas ta. «Ega meiega kerge läbi rääkida ole. Meil on oma nõudmised ja tingimused, millest me ei tagane.»

Märksõnad
Tagasi üles