Räpinalane veab puude pärast vallaga vägikaigast

Eesti looduskaitse seltsi Räpina osakonna esimees Enu Mäela tunneb muret, et Laulupeosalu puud lõhutakse ära. FOTO: Siim Saavik

Siia peaks veel tammesid istutama – nii ütles Eesti looduskaitse seltsi Räpina osakonna esimees Enu Mäela ja patsutas puid, mis Laulupeosalus aastatega juurdunud. Praegu on olukord selline, et mainitud park tehti spordirajatiseks ning seal mängitakse kettagolfi. Puid sinna enam ei istutata.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1969. aastal, laulupeo sajandal sünnipäeval tehti Räpinasse kohalike eestvedamisel Laulupeosalu, kuhu hakati laulupidude ajal puid istutama. Mäela ütles, et juba kümmekond aastat algavad kõik Räpina laste laulupeod Laulupeosalust ja lapsed istutavad sinna pihlakaid. 2007. aastal paigaldas Eesti looduskaitse seltsi Räpina osakond parki ka autahvli.

Kõik oli tore, kuni 2016. aastal sai Mäela teada, et park määrati spordirajatiseks. Ta hakkas asja uurima ja kutsus tollased vallaametnikud selgitusi andma, aga mingit kasu sellest ei tulnud, sest juba mullu suvel lennutatigi pargis kettaid. «Puud on nüüd ära lõhutud ja see on kurb. Miks oli just see rada vaja siit läbi viia?» ohkas Mäela. Samuti ei saa nüüd sinna enam puid istutada. Mäela sõnas, et õnneks saavutati kokkulepe, mis lubab parki veel ühe tamme kasvama panna. Mees ise aga tahaks neid juurde viis.

Tagasi üles
Back