T, 29.11.2022

Subaru kutsub Eestis tagasi 1847 sõidukit

BNS
Subaru kutsub Eestis tagasi 1847 sõidukit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Subaru.
Subaru. Foto: LAURI KULPSOO / PM/SCANPIX BALTICS

Subaru linnamaasturite ülemaailmne tagasikutsumine puudutab ka Eestit, tagasi kutsutakse 1847 sõidukit.

Subaru Nordic AB pressiesindaja Thomas Possling täpsustas BNS-ile, et Eestis kutsutakse tagasi 1233 Foresteri, 571 XV, 24 WRX STI ja 19 Impreza mudelit.

Pressiesindaja sõnul alustatakse varuosade tellimist järgmisel nädalal ja sõidukiomanikega võetakse ühendust märtsi lõpus. Posslingi hinnangul seekord varuosade tarnega probleeme pole ja tagasikutsumiskampaania täpne kestus sõltub sellest, kui kiiresti omanikud reageerivad.

Eelmisel nädalal teatas Subaru 2,2 miljoni linnamaasturi ülemaailmsest tagasikutsumisest seoses piduritule veaga. Sealhulgas kutsutakse kuues Põhjala riigis tagasi ligikaudu 16 000 sõidukit.

Jaapani autofirma teatas eelmisel nädalal, et Jaapanis kutsutakse tagasi 306 728 Impreza ja Foresteri mudelit ning Põhja-Ameerikas ja muudes regioonides ülejäänud 1,96 miljonit sõidukit.

Ettevõte ei täpsustanud tagasikutsumise kulu, kuid ärileht Nikkei vahendas, et see on ootuste järgi umbes 10 miljardit jeeni ehk 90 miljonit dollarit.

Subaru mainet on viimastel aastatel kahjustanud mitu skandaali. Lisaks läbisõidu andmete võltsimisele on firma pidanud ka tunnistama, et selle tehasetöötajad viisid osa sõidukite inspektsioone läbi vajalike volitusteta.

Märksõnad
Tagasi üles