First Lego League finaali pääsesid ka Lõuna-Eesti koolid

Lõuna-Eestist osalevad võistlustel Tõrva Gümnaasium, Kääpa Põhikool ja Räpina Ühisgümnaasium.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Täna ja homme võtavad teaduskeskuses Ahhaa mõõtu First Lego League finaali pääsenud 45 võistkonda, et panna punkt käesolevale hooajale. Lõuna-Eestist osalevad võistlustel Tõrva gümnaasium, Kääpa põhikool ja  Räpina ühisgümnaasium.

Selle hooaja eelvoorudes osales kokku 1483 õpilast ja juhendajat 140-st meeskonnast, kes püüdsid leida võistluse teemale „Orbiidile“ vastavaid innovaatilisi lahendusi kosmoses esinevatele probleemidele.

Finaalis parimate võistkondade selgitamiseks võistlevad tiimid kolmes robotimängu voorus, kosmoseteemalise teadusprojekti tutvustamises ning meeskonnatöös.

Robootikavõistluse First Lego League avakõne peab sel aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. Võistluse projektijuht Heilo Altini sõnul on see loomulikult positiivne: „Korraldajana on mul hea meel, et haridusministeerium on esindatud ning toetamas koolirobootika suurimat üritust.“ Lisaks ootab Altin huviga nädalavahetust: „Noorte ehitatud robotid ning lahendused kosmoseteemalistele projektidele saavad kindlasti põnevad olema mitte vaid asjaosalistele, aga ka fännidele ja pealtvaatajatele.“

First Lego League’i korraldatakse kaheksandat aastat. Võistlus leiab aset 98 riigis, sellest võtab osa ligikaudu 40 000 meeskonda üle maailma. Eestist esindavad meie riiki edaspidi rahvusvahelistel võistlustel viis meeskonda Türgis, Liibanonis, Uruguays, Austraalias ja USA-s. 

Tagasi üles