Võrumaa mehed päästsid põllul ekselnud proua

Põllul ekselnud naise leidnud mehed uurisid, kuhu proua minna soovib, kuid naine üheselt sellele küsimusele vastust anda ei osanud. Niisamuti ei osanud naine öelda, kus on tema kodu või millisele lähedasele mehed helistada võiks.

FOTO: Lõuna prefektuur

Kaks traktorit putitanud Võrumaa meest märkasid täna hommikul oma kodumaja lähistel põllulapil seiklemas üht vanaprouat, kes kõndis seal sihitult ringiratast ja ei teadnud öelda, kus on ta kodu. Mehed juhatasid proua oma taluni ja kutsutsid kohale korrakaitsjad.

Lõuna prefektuur märgib oma Facebooki-lehel, et proua seikles meeste kodumaja lähistel põllulapil. Esmalt hindasid talumehed proua liikumist eemalt, ent mõistes, et proua tatsab lumisel põllulapil sihitult ringiratast, viskasid mehed kruvikeerajad nurka ning läksid naisele appi. «Nad uurisid põllul ekselnud naiselt, kuhu too minna soovib, kuid naine üheselt sellele küsimusele vastust anda ei osanud. Niisamuti ei osanud naine öelda, kus on tema kodu või millisele lähedasele mehed helistada võiks. Nii ei jäänudki abivalmitel talumeestel muud üle kui meelesegaduses proua oma taluni juhatada ning sinna juba kohalikud korrakaitsjad appi kutsuda,» kirjutab prefektuur.

Ühes politseipatrulliga selgitati välja, et vanaproua on kohalik elanik ning Rusima küla võõrale taluõuele sattunud enam kui 10 kilomeetri kauguselt. Õnnekombel oli kodust uitama läinud vanaproua ilmale vastavalt riides ning hommikused miinuskraadid ja ootamatult pikaks veninud jalutuskäik talle liiga polnud teinud. Arstiabi ta ei vajanud ja nii võtsidki politseinikud proua patrullsõidukile ning viisid ta tagasi koju. Kodus anti proua lähedaste hoole alla, kus jagati perele ka tarvilikku nõu sellest, kuis elatanud daamil edaspidiste ootamatute seikluste vältimiseks silm peal hoida.

«Pere tänas vormikandjaid proua koju toimetamise eest, ent meie siiras tänu kuulub seevastu just kahele tähelepanelikule Võrumaa mehele, kes oma argitegevuste kõrvalt abivajajat märkasid ning talle kõhklemata abi pakkusid,» lisati postituses.

«Aitäh teile, Teemar ja Raido. Teiesugused tähelepanelikud ja abivalmid inimesed on suurim rõõm ja abi - oleme tänulikud ja teie tegutsemise üle väga uhked!» kiidab prefektuur mehi.

Tagasi üles