Võrumaa ehitushanget ihkab ka Läti firma

Misso alevikku läbiv teelõik remonditakse turvalisemaks.

FOTO: Arved Breidaks

Tänavu remonti mineva Riia–Pihkva maantee Võrumaad läbiva kahe lõigu riigihankele laekus kuus pakkumust, sealhulgas üks Lätist.

Maanteeamet plaanib uuendada Missokülä–Hindsa vahelise 7,7 kilomeetri pikkuse ning Misso alevikku läbiva paari kilomeetri pikkuse lõigu eeldatava maksumusega 5,4 miljonit eurot.

Esmaspäeval täis saanud tähtajaks laekus hankekonkursile kuue ettevõtte pakkumine, sealhulgas üks oli kahe firma ühispakkumine. Tee-ehitajaks konkureerivad AS Nordecon, ühispakkumuse teinud GRK Infra ja Graniittirakennus Kallio Oy, AS YIT Eesti, AS Tref, AS Trev-2 Grupp ja SIA CBF Binders. Pakkumuste maksumused ei ole avalikud.

Ehituse käigus on kavas eemaldada külgnähtavuse parandamiseks võsa, remontida tee muldkeha, ehitada uus dreenkiht, kaevata ja puhastada kraavid, remontida vanad ja ehitada uued teetruubid. Uueks teekatteks on kavandatud kahekihiline asfaltbetoonkate.

Misso aleviku sissesõidusuundadele ehitatakse suunamuuterajad ehk šikaanid ja alevikku läbiv teelõik valgustatakse. Rajatakse 1,5 kilomeetri ulatuses jalg- ja jalgrattateid ning rekonstrueeritakse Misso parkla. Riia–Pihkva ja Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee ristmik kanaliseeritakse tõstetud liiklussaarte abil. Teetööde kestuseks on plaanitud seitse kuud.

Varem on rekonstrueeritud Riia–Pihkva maantee Läti-poolne osa ehk Tsiiruli–Missokülä vaheline 11,6 kilomeetri pikkune lõik kogumaksumusega 5,1 miljonit eurot.

Tagasi üles