Võru judokad naasid Soomest kulla ja hõbedaga

Kaalukategoorias kuni 66 kilogrammi sai esikoha Randel Päästel (vasakult teine). Foto: Enno Raag

Laupäeval Soomes Orimattilas peetud judoturniiril Baltic Sea Championships 2019 võitis esikoha viie ipponivõiduga Võru judoklubi Rei esindaja Randel Päästel, kes võistles kehakaalukategoorias kuni 66 kilogrammi. Sama klubi võistleja Givi Kokhtashvili sai teise koha.

Avaringist alates pidid Päästeli paremust tunnistama kaks Soome judokat, seejärel Soomet esindanud venelane Ismail Vedzizhev ja kaks musta vööga Rootsi võistlejat.

Givi Kokhtashvili võitis avakohtumises soomlast ja teises rootslast. Finaalis pidi ta paraku tunnistama tugeva Vene judoka Mikhail Avdeevi paremust. Kuna tegemist oli kadettide reitinguvõistlusega, teenis Päästel esikohaga kümme ja Kokhtashvili teise kohaga seitse punkti.

Järgmine kadettide mõõduvõtt on Euroopa karikasarja etapil 6.–10. aprillil Tšehhimaal Teplices.