Eesti vanim ööklubi tähistab 25 aasta täitumist

Otepää ööklubi Comeback tähistab 25. sünnipäeva.

FOTO: Riho Semm

Otepääl asuv klubi Comeback on Eesti kõige kauem tegutsenud ööklubi. Eesoleval nädalavahetusel tähistatakse veerandsaja tegutsemisaasta täitumist. 25 aastat on klubi olnud talvepealinna Otepää ööelu keskuseks.

Kakskümmend viis aastat on märkimisväärne saavutus Eesti klubimaastikul. Legendaarne ööklubi on olnud öine kohtumispaik, kus kokku saavad inimesed üle Eesti. Rahvusvaheliste suursündmuste tulekuga Otepääle on see maja saanud tuntuks ka paljude välismaalaste jaoks. Läbi aastakümnete on klubi olnud sadade tuhandete piduliste meelispaigaks. Klubi laval on ja astub ka tänaseni üles väga palju tippartiste ja –diskoreid.

„Ööklubi avas uksed esimest korda 11. märtsil 1994. aastal. Sellel ajal oli tegemist suhteliselt erakordse sündmusega ning mitu aastat järjest sõitsid inimesed isegi bussidega Saaremaalt kohale, et sellest põnevast ööelust osa saada. Ööklubi ehitasime endise Otepää kinomaja ruumidesse. Esimestel aastatel näidatigi päevasel aja veel kino ning pimeda saabudes läks peoks,“ meenutab legendaarse klubi asutaja Raivo Kalda. 

„Veerandsada aastat on tohutult pikk aeg. Tänapäeval ülemäära palju sarnasusi 25 aasta taguse ööeluga ei ole. 90-ndate keskel oli klubi avatud absoluutselt kõik ööd nädalas ning uksed avati juba kell 20. Klubis sai lisaks tantsule ja napsule näiteks tegeleda ka hasartmängudega ja mängida piljardit. Südaöö paiku hakati juba õhtut kokku võtma. Tänapäeval on klubi avatud paar korda nädalas ja reeglina nädalavahetustel. Külastajad saabuvad meelt lahutama südaööks ning peod lähevad hommikuni välja,“ kirjeldab aastakümnete erinevust klubi tänane juhataja Siim Kalda.    

Saabuval laupäeval tähistatakse 25 aastat pöörast pidu. Peoõhtule lükkavad meeletu hoo sisse Koit Toome ja erikülaline Sarah, esitades unustamatuid Code One hitte ning raju raputaja Caater. Silmailu eest hoolitseb Varietee ja öö täidavad edetabeli hittidega DJ-d Robert Pihelgas ja Arno Kukk.

Tagasi üles