Jumalasõna jagati nii norra kui ka eesti keeles

Hiljuti viibis EELK Sangaste Püha Andrease koguduse neljaliikmeline delegatsioon külas Norra sõpruskogudusel Bømlos.

Kohtumisel Lääne-Norra sõpruskoguduse liikmetega lepiti kokku, et koguduseliikmed Bømlost külastavad Sangastet selle aasta juulis. Kuna Sangaste kogudusel on plaanis just tollel kuul paigutada kiriku käärkambrisse uus altarimaal, siis otsustati, et maali sisseõnnistamisel teenivad nii Sangaste kui ka Bømlo vaimulikud.

Bømlo pastori Aksel Lygrave kutsel viibis Sangaste delegatsioon kristlikul noorteõhtul, kus EELK Sangaste Püha Andrease koguduse diakon Tanel Meiel rääkis Eestist ja Eesti ajaloost ning jagas oma kogemusi kristlaseks olemisest. Noorteõhtu lõppes ühiste mängude ja jutuajamistega.

Pühapäevasel teenistusel Bremne kirikus teenisid aga kõrvuti pastor Lygrave ja diakon Meiel. Jumalasõna jagati nii norra kui ka eesti keeles ning kõik delegatsiooni liikmed osalesid armulaua jagamisel.

«Meil oli hea meel kohtuda oma Norra sõpradega,» sõnas diakon Tanel Meiel.

Sõprus Bømlo koguduse ja EELK Sangaste koguduse vahel sai alguse 1995. aastal. Sõpruskogudus on toetanud Sangaste koguduse diakooniaprojekti, mis võimaldas kogudusel jagada suppi ja korraldada kristlikke vestlusringe. Samuti on Bømlo kogudus toetanud Sangaste koguduse lastelaagreid ja koguduse noortetööd.

Tagasi üles