R, 24.03.2023

Mesinikud võitlevad meevõltsingute vastu

Lõuna-Eesti Postimees
Mesinikud võitlevad meevõltsingute vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kodumaist mett saab ka Karksi-Nuia meefestivalil.
Elmo Riig/Sakala
Kodumaist mett saab ka Karksi-Nuia meefestivalil. Elmo Riig/Sakala Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti kutseliste mesinike ühing on alustanud konsultatsioone Eesti toiduainete jaekauplejatega, et vältida tulevikus võimalusi meevõltsingute imbumiseks Eesti poelettidele.

Mesi on nii Euroopa Liidu meedirektiivi kui ka Eesti õigusaktide kohaselt looduslik magusaine, mida mesilased toodavad taimede nektarist ning taimedest toituvate putukate eritistest, seda kogudes ja neile omaselt muundades. Mesi on looduslik magusaine, mis sisaldab kindlaid suhkruid, mineraale, vitamiine ja ensüüme.

Tänapäevane teadus pakub uuenduslikke võimalusi mee ehtsuse ja tegeliku päritolu väljaselgitamiseks, mida riiklikud struktuurid pole veel võimelised aktsepteerima. Küll aga peaksid jaekaubandusettevõtted olema äärmiselt huvitatud oma klientidele parima ja ausa kauba pakkumisest, sest klient hääletab jalgadega.

Kutseliste mesinike ühing on avatud koostööks nii riiklike järelevalveasutuste kui ka meetooteid tarbijatele vahendavate kaubandusettevõtetega, tagamaks nii tarbijate kui ka ausate meetootjate õiguste kaitset.

Eesti Kutseliste Mesinike Ühing on koostöökutsed saatnud Eesti Kaupmeeste Liidule ning järgmistele jaekaubandusettevõtetele: ABC Supermarkets AS, Aldar Eesti OÜ, Coop Eesti Keskühistu, AS OG Elektra, Maxima Eesti OÜ, Rimi Foods Eesti AS ja Selver AS.

Märksõnad
Tagasi üles