N, 2.02.2023

Antsla seisab silmitsi sajandi suurima tee-ehitusega

Arved Breidaks
, reporter
Antsla seisab silmitsi sajandi suurima tee-ehitusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Antslat läbivate riigiteede mahukas uuendamine toob linnasüdamesse ringristmiku. 
Antslat läbivate riigiteede mahukas uuendamine toob linnasüdamesse ringristmiku. Foto: Arvo Meeks

Antsla kandi inimestel tuleb suvel varuda liiklemiseks kannatust, sest mais loodetakse alustada Antslat läbivate riigiteede remondiga kokku rohkem kui 11 kilomeetri ulatuses.

Maanteeametil kavas olevad teetööd hõlmavad Antsla–Vaabina ning Antsla ja Kobela teelõikude uuendamist, tänu millele saavad uue katte alla Kreutzwaldi ja Metsa tänav. Samuti läheb 1,2 kilomeetri ulatuses uuendamisele Antsla–Haabsaare tee, mis linna piires kannab Jaani tänava nime, ning paarisaja meetri ulatuses ka Antsla–Kanepi maantee ehk Veski tänava algus.

«Linna ehitame ka kõnniteed, lisaks rahastab vald linna piirist Kraavi külani jalgtee ehituse,» ütles maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

Antsla linn
Antsla linn Foto: Arvo Meeks

Ta möönis, et Antsla peamiste ühendusteede üheaegne remonti mõjutab kohalikku elu. «On keeruline liigelda, aga usun, et lõpptulemus meeldib kõigile.»

Peatöövõtja leidmiseks kuulutati rahvusvaheline riigihange välja veebruari lõpus. Pakkumused loodetakse maanteeametis avada aprilli keskel, mis võimaldab töödega Taali hinnangul alustada mai teises pooles.

«On risk, et kõigi töödega ei jõua sel aastal valmis, sest maht on suhteliselt suur: 11–12 kilomeetrit,» jätkas Taal. «Kahjuks võttis projekteerimine plaanitust rohkem aega. Kuna tegu on rahvusvahelise riigihankega, on ka see toonud täiendava ajakulu 30 päeva.»

Kavas olevad teetööd hõlmavad Antsla–Vaabina ning Antsla ja Kobela vaheliste teelõikude uuendamist, tänu millele saavad linnas uue katte alla Kreutzwaldi ja Metsa tänav.

Antsla vallavanem Avo Kirsbaum nimetas eesootavaid töid Antsla sajandi projektiks, mis annab soodsa tõuke vallakeskuse arengule. «Mina nimetan seda Antsla valla sajandi investeeringuks, sest kui riigihanke kogumaksumus on [eeldatavalt] 7,8 miljonit eurot, on see kindlasti sajandi projekt.»

Kõige suurema teetöödega kaasneva muutuse Antsla elus toob kaasa Kreutzwaldi, Jaani ja Veski tänava ristmikule rajatav ringristmik. «Palju küsimusi on tekitanud, kuidas suured veoautod hakkavad seal ringi keerama, aga siin peaks usaldama maanteeameti spetsialiste ja seal ei tohiks takistusi tulla,» lootis Kirsbaum.

Tulevase ringristmiku keskele soovib vallavõim seada «midagi» Antslale iseloomulikku – Antsla märgi, mille nägemine möödujates hea tunde looks. Mis sinna täpsemalt tuleb, selgub Kirsbaumi sõnul ideekonkursi tulemusel.

Kui linnasüdame teed saavad sel aastal korda ning kui Antsla tarbijate ühistu ehitab keskusesse ka uue kaupluse, jääb vallavalitsusel Kirsbaumi sõnul üle rajada veel keskväljak.

Põletav küsimus

Kas plaanis olevate teetööde tõttu tänavu Hauka laat ikka toimub?
«Loodame, et saab kindlasti toimuda,» vastas maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.
«Meil on ehituslepingus tähtajad ikkagi nii seatud, et töid tuleb alustada Kreutzwaldi ja Jaani tänavalt, kus peaks kahe kuuga jõudma vähemalt ühe asfaldikihi maha panna, et augusti alguses oleks võimalik laat ära pidada. Natuke ebamugavam on, aga usun, et saab hakkama.»

Antsla linn
Antsla linn Foto: Arvo Meeks
Märksõnad
Tagasi üles