Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Igor Taro asutas meediaagentuuri
Ta jätkab poliitikas: «Ei näe põhjust püssi põõsasse visata.»

Endine ajakirjanik ja Põlva maavanem Igor Taro asutas meediaagentuuri. FOTO: Arvo Meeks / LEPM
Endine ajakirjanik ja Põlva maavanem Igor Taro asutas abikaasaga meediaagentuuri Adverbum.

Taro sõnul on Adverbumi klientideks sellised ettevõtted ja asutused, kelle meeskonnad vajavad tugevdamist kas meedia- või turundusalase juhtimise vallas.

«Meil on kolm põhisuunda: aidata inimesi meediasuhtluses, toetada nende turundussõnumite efektiivsust ja vajadusel nõustada strateegiate ja kavade koostamisel,» ütles Adverbum OÜ juhatuse liige ja konsultant Igor Taro.

Praegu tegeleb ta jätkuvalt Värska kuurortravikeskuse turunduse ja kommunikatsiooni alase nõustamisega. Ta aitab ettevõtet paremini nähtavaks muuta välisturgudel (Venemaal ja Lätis), lisaks meediasuhtluses ning reklaamikampaaniate kavandamisel.

Taro sõnul soosib tänapäeva äri paindlikku lähenemist ja võimaldab ettevõtjal tervete osakondade püsiva palgalhoidmise asemel neid inimesi oma meeskonda rentida näiteks aastaks või mõneks kuuks. «Siin saamegi Adverbumiga appi tulla. Seda enam, et suuremad bürood asuvad Tallinnas, kust on Lõuna-Eestisse tülikas ettevõtte nõustamiseks regulaarselt kohale sõita, kuigi ettevõte ei piira oma tegevust selle regiooniga,» ütles ta. «Alustasime kahe töötajaga ja palkame kasvades inimesi juurde.»

Igor Tarol on mitmekesine ajakirjanikukogemus Eesti suuremates ajalehtedes ja ERR-is, lisaks töökogemus turismi ja turunduse vallas ning avalikus sektoris Põlva maavanema ning Põlva vallavolikogu esimehena.

Ta kandideeris nii äsjastel kui eelmistel valimistel riigikogusse, saades üle 1000 hääle, kuid ei osutunud valituks. Abikaasa Yulia Taro on töötanud venekeelse Postimehe ja Setomaa ajalehe kujundajana ning tegutsenud füüsilisest isikust ettevõtjana erinevate reklaami- ja müügimaterjalide kujundajana.

Küsimuse peale, et kas ta jätkab poliitikas, vastas Igor Taro, et ei näe põhjust püssi põõsasse visata, sest «mõistlikku alternatiivi on poliitikas ju jätkuvalt vaja. Eriti vaadates kogu seda valimistejärgset kemplemist».

Ta on erakonna Eesti 200 juhatuses edasi. «Mis Põlva vallavolikogu puudutab, siis mul oli eelmistel valimistel isikute lõikes teine valimistulemus ja pole nii kaalukat põhjust, et peaksin kõiki neid inimesi alt vedama. Olen ikka jätkuvalt volikogus olemas, et teha ettepanekuid, esitada küsimusi ja vajadusel algatada arutelusid olulistes küsimustes,» märkis Taro Lõuna-Eesti Postimehele. «See on kogukond, milles ise iga päev elan ja selle hea käekäik on ka minu isiklik südameasi.»

«Hetkel on mul lihtsalt jälle piisavalt aega ja indu, et pühenduda oma ettevõttele ja sellele valdkonnale, mis on viimastel aastatel paeluma hakanud,» lisas ta.

Tagasi üles
Back