Kohus andis Aivo Pärnale aega endale pankrotiasjas esindaja leidmiseks

Ettevõtja Aivo Pärn.

FOTO: Maarius Suviste/Lõuna-Eesti Postimees

Tartu maakohus andis reedel tuntud ettevõtjale Aivo Pärnale aega oma pankrotiasjas endale esindaja leidmiseks, teatas BNS.

Reedeks planeeritud kohtuistung AS-i Go Group avalduses Pärna pankroti väljakuulutamiseks lükkus Pärna taotlusel edasi, kuna ta soovis aega endale esindaja võtmiseks ja ajutise pankrotihalduri Olev Kuklase aruandega tutvumiseks.

Kohus määras uue istungi 1. aprillile.

26.veebruaril nimetas Tartu maakohus Pärna pankrotiasjas ajutiseks pankrotihalduriks Olev Kuklase ja määras Pärna vastu esitatud pankrotiavalduse läbivaatamiseks 22. märtsil, teatas BNS.

Ettevõtjad Marcel Vichmann ja Tiit Pruuli haldusfirma Go Group nõuab firma ühe asutaja Pärna pankrotti seoses võlaga.

Mullu juunis jõustus kohtuotsus, mille järgi tuleb Pärnal Go Groupile täita laenulepingutest tulenevaid kohustusi 400 105 euro ulatuses.

Go Groupi hagiavalduse kohaselt sõlmisid pooled 1. septembril 2008 laenulepingu, mille järgi sai Pärn kaks miljonit krooni laenu. Pärn ei tagastanud laenu lepingujärgseks tähtajaks 31. oktoobriks 2008.

Haldusfirma ja Pärn sõlmisid 27. oktoobril 2009 uue kokkuleppe, mille kohaselt kohustus Pärn tagastama Vichmanni ja Pruuli firmale laenu hiljemalt 31. juulil 2010, kuid ka seda kokkulepet ei täitnud ning ka järgmist kokkulepet, mille järgi tulnuks laen tagastada 31. detsembriks 2012.

Mullu detsembri lõpus rääkis Pärn Eesti Ekspressile, et tema hinnangul ei olnud reaalselt tegu tagastamisele kuuluva laenuga, vaid õigusabikulude katteks antud summaga, mida kokkulepete järgi tegelikkuses tagasi maksta ei tulnudki. Pärn väljendas sarnaseid seisukohti ka kohtus, mis tema tõlgendusega ei nõustunud.

Aivo Pärnal on kinnisvara Otepää vallas. Ta on varasemalt Lõuna-Eesti Postimehele öelnud, et ta on Otepää valla kodanik.

Tagasi üles