K, 7.06.2023

Kaheksa alavõitu andsid Valgale esikoha.

, tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments

Valgamaa valdade tänavustel talimängudel saavutas 14 alast kaheksal esikoha Valga vald. Kokku saadi 141 punkti.

See tõi neile ka üldvõidu 123 punkti kogunud Tõrva ja 98 punkti kokku saanud Otepää valla ees. Iga teenitud esikoht andis omavalitsusele 15 punkti, teine koht 13 ja kolmas 12.

Erandlik oli juhtide mitmevõistlus. Seal said nii Tõrva kui ka Valga vald kirja 10 punkti. «Põhjus on selles, et ükski omavalitsus ei saatnud võistlema vallajuhti,» selgitas võistluste peakohtuniku rollis olnud maakondliku spordiliidu juht Rein Leppik. «Juhendis oli kirjas, et kui seda ei tehta, maksimumpunkte kirja ei saada – isegi, kui üks võistkond teistest parem on.»

Parimad olid Valga valla esindajad turniiribridžis, mälumängus, lauatennises, koroonas, kabes, õhupüssist laskmises, võrkpallis ja tänavakorvpallis. Ülejäänud aladel saavutati teine koht. Seejuures oli Valga kolmest omavalitsusest ainus, kes tegi kaasa kõigil aladel. Üldse oli kõigil kolmel vallal esindus väljas vaid seitsmel alal.

Tõrva valla esindusel õnnestus võita vaid saalijalgpall. Samas tagas see, et osaleti rohkematel aladel kui Otepää esindus, neile teise koha.

Otepää oli talvepealinna vääriliselt parim nii murdmaasuusatamises, teatesuusatamises kui suusasprindis – aga ka bowlingus.

Reesõiduvõistlus jäi paraku lume puudumisel pidamata.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles