Võrus jagati näpunäiteid kultuuripealinnaks pürgimiseks

Tartu2024 meeskonna liikmed Kalle Paas ja Annela Laaneots Immie Jonkmanile Lõuna-Eestit tutvustamas. Käidi ka Meremäe vaatetornis Setomaal. FOTO: Kiur Kaasik

FOTO: Kiur Kaasik

Mulluse Euroopa kultuuripealinna Leeuwarden-Frieslandi programmijuht Immie Jonkman rääkis 28. märtsil Võrus Lõuna-Eesti kultuurijuhtidele kogukondade kaasamisest kultuuriprojektide loomisel ja elluviimisel ning jagas näpunäiteid kohalikele kultuurikorraldajatele ja -asutustele, andis teada Tartu 2024 meeskonna liige Annela Laaneots.

Loeng-arutelus otsiti vastuseid reale küsimustele. Kuidas Tartu 2024 protsessi abil tõsta Lõuna-Eesti nähtavust Eestis ja Euroopas? Kuidas käivitada kohalikke kogukondi kultuurist kantud muutustele? Kuidas maksimaalselt tutvustada Lõuna-Eesti eripära siia jõudvatele kultuuripealinna külalistele? Mida on Tartul ja Lõuna-Eestil õppida LF2018 protsessi edukast kogemusest kogukondade kaasamisel, inimeste kultuurihuvi tõstmisel ja rahvusvahelisel koostööl?

«Tehke kõik selleks, et suurem osa lõunaeestlasi sooviks olla kultuuripealinnas osaline, et nad saaks tunda uhkust oma kodukoha üle,» andis Jonkman kultuurikorraldajatele nõu. «Näidake koos kogu maailmale, kui ilusas kohas te elate, kui huvitav on siinne ajalugu ja kogu piirkond.»

«Laske inimestel nende unistusi ellu viia. Kui inimesed soovivad muutust ellu viia, laske seda teha,» lisas ta. «Inimesed saavad varem või hiljem aru, et olla Euroopa kultuuripealinn on võimalus, mis tuleb vaid kord elus. Olge targad seda võimalust ära kasutama.»

Lisaks jagas Immie Jonkman Leeuwarden-Frieslandi Euroopa kultuuripealinna kultuurisündmuste näiteid ja tutvustas sündmuste korraldamise tagamaid.

Jonkman oli Leeuwarden-Frieslandi kultuuripealinna programmi üks peakorraldajaid protsessi algusest peale. Ta oli aastatel 2011-2018 tegev eri valdkondades nagu projektide koordineerimine, turunduskommunikatsioon ja eelarve.

Sestap oligi Jonkman nüüd, enne Tartu ja Lõuna-Eesti otsustavat perioodi 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna Eesti lõppvoorus, jagamas oma edukat kogemust Lõuna-Eesti kultuurikorraldajate, turismisektori ja kogukonna esindajatega.

Lisaks Võrus toimunud loengule kõneles Immie Jonkman päev varem kultuurikorraldajatega Tartus. Tasuta avalikud loengud ja arutelud on mõeldud Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajatele, ja -juhtidele, turismi- ja loovettevõtjatele ning kultuurihuvilistele. Sündmused on osa Tartu ja 19 Lõuna-Eesti omavalitsuse kandideerimisest 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks ja kuuluvad ka Kultuurikompassi üritustesarja.

Tartu kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega. Kandidatuuri juhtmõte on «Ellujäämise kunstid» ja see keskendub kolmele olulisele valdkonnale: elukeskkond, inimlikud oskused ja meie omapära Euroopas. Eesti linn, mis hakkab kandma 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlit, selgub käesoleva aasta augusti lõpus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles