Põlva Serviti võitis vaheturniiri

Henri Sillaste tegi perfektse mängu ja viskas meeskonna parimana 10 väravat. FOTO: Helin Potter/Arhiiv

FOTO: Helin Potter/arhiiv

Meistriliiga vaheturniiri tugevamas grupis alistas Põlva Serviti HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 25: 24. Serviti lõpetas tugevama vaheturniiri seega esikohal 35 punktiga, Kehra kogus 33 punkti.

"Mängu algus oli meil väga hea ja pingevaba, kuid siis tuli ridamisi eemaldamisi, mis lõi hea rütmi paigast. Vastane sai sellest enesekindlust ja väravaid," tõdes Serviti treener Kalmer Musting.

Siiski ei ole tema sõnul põhjust 1. poolaja üle üldjoontes nuriseda. Samas kui teine poolaeg oli Mustingu hinnangul kummaline, ootamatu, praagirohke ja mänguilu ei olnud. "Kuigi algus oli normaalne, siis ühel hetkel tabas meid täielik peataolek, mängijad tegid hulgaliselt lihtvigu ja kinkisid vastasele seeläbi lihtsaid väravaid. Kui esimesel poolajal oli meil isegi 6-väravaline eduseis, siis teisel poolajal jäime lausa 4 väravalisse kaotusse."

Treener nentis, et mängijatel jäi enesekindlusest puudu. "Õnneks suutis väravavaht Jürgen Lepasson meid üles raputada ja puurisuule saades tegi viis tõrjet, neljal korral tõrjus 6 meetri pealt visatud palli ja ühel korral vastase 7 meetri karistusviske. Mängu lõpp kujunes meie omaks. Äärmiselt õnnestunult mängis Henri Sillaste, kes oli nii kaitses kui rünnakul perfektne ja tehnilisi vigu ei teinud, tema mäng oli nauditav."

Serviti ja Kehra kohtumised kütavad sageli kirgi nii mängijates kui publikus ning tekitavad elavaid arutelusid mängu käigu osas. Seegi kohtumine ei olnud selles osas teistmoodi.

Musting jätkas: "Treenerina on vastuoluline tunne. Võita oli hea ja oluline on, et saime järgmisteks mängudeks koduväljaku eelise, kuid täna ei leidnud head mängijate rotatsiooni ja mäng ei laabunud. Kuigi mäng oli ootamatu stsenaariumiga, ei olnud mängu iseloom selline, et 7 meetri karistusviskeid (kokku 12, Servitil 3) ja 2-minutlisi eemaldamisi (kokku 9, Servitil 5) nii palju pidi olema."

Väravatega panustasid Serviti mehed järgmiselt: Henri Sillaste 10, Henri Hiiend, Stanislav Kholodiuk 4, Sander Sarapuu, Anatoli Chezlov 2, Hendrik Varul, Ülljo Pihus, Carl-Eric Uibo 1.

Tagasi üles