P, 2.10.2022

Mammastesse plaanitakse pumptracki rattarada

LEPM
Mammastesse plaanitakse pumptracki rattarada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pumptrack. Foto on illustratiivne.
Pumptrack. Foto on illustratiivne. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kultuuriministeerium toetab maakondlike tervisespordikeskuste väljaarendamist ühtekokku 600 000 euroga. Ühe suurema toetuse ehk 40 000 eurot saab Põlva vallavalitsus Mammaste Tervisespordikeskuse väljaarendamiseks. Selle toetuse eest soovitakse ehitada ka näiteks pumptracki rattarada.

Esmakordse toetuse eesmärk on välja arendada üle-eestiline mitmekülgset liikumisharrastust võimaldavate regionaalsete tervisespordikeskuste võrgustik. Nelja-aastase toetusperioodi lõpuks peavad toetatud tervisespordikeskustes olema rajatud valgustatud liikumisrajad ja loodud kunstlume tootmise võimekus.

Riigi toel arendatakse igas maakonnas välja kuni kaks keskust, mis pakuvad aastaringselt mitmekesiseid võimalusi tegeleda liikumisharrastustega vabas õhus ning tasuta. Ka alusdokument „Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030” seab eesmärgiks jõuda liikumisaktiivsuses ja osalejate arvus Põhjamaade tasemele, mis eeldab vähemalt kahe kolmandiku elanikkonna hõivamist liikumise ja spordiga, kuid selleks on tarvis kujundada eri vanuserühmade vajadustele sobivad tingimused.

„Eestimaalastest liigub praegu iga kolmas inimene, mida on liiga vähe. Selleks, et jõuaksime järele Põhjamaadele, peab häid teenuseid ja mitmekülgseid liikumisharrastuse viise pakkuv sporditaristu olema kättesaadav,” ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Tervisespordikeskuste toetus on jõuline samm, et kõigis Eesti piirkondades tekiks mitmekülgseid võimalusi tervisespordiga tegelemiseks,” lisas minister.

Nelja aasta pärast peab olema igas maakonnas kuni 2 tervisespordikeskust, kus ka lumevaestel talvedel saab suusatada valgustatud kunstlumeradadel. Samuti arendatakse toetust saavates tervisespordikeskustes välja uusi liikumisharrastuse võimalusi, näiteks Põlvamaale Mammastesse soovitakse rajada pumptrack rattarada ja Põltsamaale Kuningamäele foot-golfi rada.

Kagu-Eestis said toetust veel: Tõrva liikumisradade kunstlume tootmise võimekuse loomine, Karula-Lüllemäe Tervise-ja Spordikeskuse liikumisradade arendamine, Värska Tervisespordirada, Kubija tervise- ja rekreatsioonikeskuse arendamine.

Märksõnad
Tagasi üles