R, 9.12.2022

Galerii: Üllas eesmärk tõi rahva lillejooksule

Arvo Meeks
, fotograaf
Galerii: Üllas eesmärk tõi rahva lillejooksule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Üle-eestilise kampaania «Anname au» raames peeti Valgas Pedeli paisjärvede ümber lillejooks. Osavõtuga ja sinilille rinnamärgi kandmisega väljendati toetust Eesti Kaitsväe ja Kaitseliidu veteranidele ning nende lähedastele.

Valgas Pedeli rannamaja juurest alguse saanud jooksule suunduti võistkonniti ning rajal tuli lahendada ka mitmeid nuputus- ja osavusülesandeid. Lisaks oli naiskodukaitse telgi juures võimalik kõigil soovijatel teha kiirfotosid. Jooksu korraldamisega saadud tulu läheb heategevusse.

Veteranikuule ja Sinilillekampaania sai avalöögi eile, 6. aprillil Sinilillejooksuga Pärnus. Terve veteranikuu jooksul leiab aset erinevaid veteranide auks pühendatud sündmusi üle Eesti, sealhulgas ka Valgamaal.

Foto: Arvo Meeks / LEPM

Sinilill valiti veteranide toetussümboliks 2013. aasta kevadel toimunud avaliku ideekonkursi tulemusena. Sinilille toodete müügiga kogutakse annetusi Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, kes toetab veteranide ja nende lähedaste rehabilitatsiooni ning spordi- ja õppetegevust. Lisaks toetab ühing erinevaid ühiskondlikult olulisi tervishoiu ja spordi projekte, sest nii saavad paremat tuge ka meie veteranid ja vigastatud võitlejad.

Märksõnad
Tagasi üles