R, 2.06.2023

Elary Talu jättis seljataha elu raskeima enduuronädalavahetuse

Facebook Twitter
Comments
Mudased tingimused Portugalis EM-endurol FOTO: Erakogu
Mudased tingimused Portugalis EM-endurol FOTO: Erakogu Foto: Henk van der Spek

Elary Talu Sõmerpalu motoklubist võitis ülirasketes tingimustes toimunud enduuro Euroopa meistrivõistluste avaetapil Portugalis Goisis klassis üle 250cc 2T kolmanda koha, vahendas Helen Urbanik motoalast kirjandust välja andvast Arengu Kirjastusest.

Talu oli nii esimesel kui teisel päeval oma klassis kolmas. Poodiumile ta tulemustega toimunud segaduse tõttu ei pääsenud – teisest neljanda kohani oli kolmel sõitjal kahe päeva kokkuvõttes võrdne arv punkte, kuid kuna teise päeva tulemusel on suurem kaal, läks protokolli kolmanda koha omanikuna kirja siiski Talu. Klassi võitis tšehh Jiri Hadek.

«Esimesel päeval saime tohutult vihma ja rahet, ja kuigi teisel päeval enam ei sadanud, oli vesi jõgedes nii kõrge, et muda ei kadunud kusagile,» rääkis Talu. «Rajad olid väga rasked ja ülesõidud jube kiired, keeruline oli kontrollaegadesse jõuda. Niipea, kui tegid ühe eksimuse, sattusid läbimatusse kohta, kuhu jäidki kinni.» Talu sõnul oli see tema elu raskeim enduronädalavahetus ja pühapäeval 26-aastaseks saanud sportlasele ühtlasi ilus sünnipäevakingitus.

Klassis Senior osales teise eestlasena Talu klubikaaslane Riho Kollist, kes esimesel päeval oli kaheksas, teisel päeval aga tulemust kirja ei saanudki, kuna ei jõudnud kontrollaega ja võeti teisel ringil maha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles