N, 1.06.2023

Galerii: Liivimaa töömessil oli kohal üle 30 tööandja

LEPM
Facebook Twitter
Comments

Valga kultuuri- ja huvialakeskuses peeti neljapäeval Liivimaa töö- ja karjäärimessi. Kuuendat korda toimuval messil oli oma tööpakkumistega väljas üle 30 tööandja, neist kolmandik Lätist. Lisaks on kohal üle 10 koostööpartneri.

Pakkumisel oli ligi 400 töökohta ning erinevaid ameteid on poolesaja ringis. Tööandjad otsisid nii erialase väljaõppeta inimesi kui ka kindlate erialade spetsialiste, pakutakse ka suviseid hooajatöid, mis sobivad hästi just noortele. Mitmed tööandjad on valmis tööd ja praktikakohti pakkuma vähenenud töövõimega inimestele.

Eesti Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas ütles, et Liivimaa töö- ja karjäärimess on ainulaadne kohtumispaik kahe riigi, Eesti ja Läti tööotsijatele ja tööandjatele. „Erilist tähelepanu pöörame sel aastal uute oskuste omandamisele, tutvustame kutse- ja tasemeõppe võimalusi nii tööotsijatele kui ka töötavatele inimestele,“ lisas Metsavas.

Messikeskuse ovaalsaalis asus messipäeval karjäärikeskus, kus oli võimalik uurida, millised on õppimisvõimalused ja milliseid oskuseid tööturg vajab, jagati karjäärialast nõu ja abi nii kandideerimisdokumentide koostamisel kui teistes karjäärivalikutega seonduvates küsimustes. EURES nõustaja rääkis eelkõige Lätis elavatele inimestele, millised on Eestis töötamise võimalused ja töötamise tingimused. Valgamaa Noorsootöökeskuse esindajad tutvustasid vabatahtliku tööd ja õpilasmaleva võimalusi.

Messi kava ning tööandjate ja koostööpartnerite info on leitav töömessi kodulehel. Messi uksed olid avatud kella 11 – 14 ja töömess oli tasuta. Liivimaa  töömessi kaasrahastatakse INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist „Eesti-Läti tööturgude integreerimise ja piiriülese töötamise toetamine“.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles