Sisukord
Paberleht
Paberleht

Avalik konkurss Otepääl tekitab suuri lahkhelisid

4 min lugemist
  • Otepääle plaanitakse spaa-hotelli. Vald kuulutas välja arhitektuurikonkursi, kuhu laekus üks töö
  • Arhitekti Uko Künnapi hinnangul on tegemist fiktiivse konkursiga.
  • Arhitektide liit taunib konkurssi: arhitektuurivõistlus ei vasta heale tavale.
Säärane võib tulevikus välja näha spaahotell Otepää linnasüdames: Ugandi Capital OÜ lisatud 3D-joonis detailplaneeringu algatamise avaldusele.  FOTO: Ugandi Capital

Otepää kesklinna plaanitav spaahotell ja kesklinna arhitektuurikonkurss on mõnegi arhitekti murelikuks muutnud. Kui arhitekt Uko Künnapi hinnangul on tegu fiktiivse konkursiga ning arhitektide liitki taunib võistlust, siis vallavanem Kaido Tambergi sõnul on tegu nõuetekohase kõigile avatud konkursiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Otepää vallavalitsus kuulutas välja arhitektuurikonkursi eesmärgiga saada parim lahendus Otepääl Valga mnt 1d ja 1e katastriüksuste hoonestamiseks. Paik ise asub keset linna, keskväljaku ääres ning tuntud poeketi hoone taga.

Tingimustest on lugeda, et koostatava detailplaneeringuga plaanitakse liita Valga mnt 1d ja 1e krundid ning rajada sinna kuni 27 meetri kõrgune majutushoone-spaa. Selle lisafunktsioon on väike kauplus, toitlustus ja muu majutuse juurde kuuluv. Lahendus tuleb koostada, lähtudes vallavolikogu 24. jaanuari otsusest.

23.09.2020 27.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto