Galerii: Värskas pidutsesid folkloori- ja pärimusrühmad

Täna peeti Setomaa vallas Värska kultuurikeskuses Baltikumi suurima ühise pärimuspeo Baltica Võru maakonna eelpidu. Eelpeol astusid üles Võru maakonna folkloori- ja pärimusrühmad kavadega, millega nad ka maikuu lõpus ja juuni alguses toimuval Baltical üles astuda soovivad.

Pärimuspeo Baltica Võru maakonna eelpeol astusid üles Folklooriansambel Hõpehelme ja Meremäe mehe´, Mokornulga Leelokoor, folklooriansambel Kuldatsäuk, Õiõ Seto´, Orava kooli folklooriansambel Käopojad, segarühm Kannel, kapell Kannel ,Võru naisrühm Tsõõr, seto ansambel Helmekaalaq, Seto Miihi Summ, leelokoor Helmine, Värska Muusikakooli pilliklubi.

Baltica on ainuke Eestis toimuv pärimuspidu, mis keskendub folkloori ajaloolistele vormidele, tõstes esile meie rikkaliku pärimuse ehedad, stiliseerimata ja seadmata vormid  ja väärtused, mida need endas kannavad. Baltica tunnuseks on autentne sisu, pärimuse erinevate vormide (laul, tants, pillimäng, kombed jms) sidumine ning folkloorirühmade ja üksikesitajate üle-eestiline kaasatus.

Baltimaade suurim ühine pärimuspidu Baltica toimub Eestis käesoleval aastal 29.maist kuni 2.juunini, peakontsert toimub 31.mai õhtul Tallinnas Raekoja platsil ja 31.maist kuni 2.juunini on Tornide Väljakule Tallinna Vanalinna Päevade raames püstitatud pärimusküla ja toimuvad kontserdid.

Rohkem infot Baltica festivali ja festivali eelpidude kohta leiab Eesti Folkloorinõukogu kodulehelt https://folkloorinoukogu.ee/baltica/ ja Baltica 2019 kodulehelt www.baltica.ee ja pärimuspeo Baltica Facebookist https://www.facebook.com/balticaeesti/

Tagasi üles