iDeal kampaania

Parim noor selgub Räpinas telekaamerate ees

Räpina Aianduskoolis käib kolmepäevane võistlus.

FOTO: Mihkel Maripuu

Räpina aianduskoolis leiab 16.–18. aprillil aset kutsevõistlus «Parim Maastikuehitaja 2019». Kolme päeva jooksul panevad ennast proovile kutseõppurid üle Eesti.

Võistlus koosneb praktilistest ülesannetest. Tööülesanne kujutab endast etteantud aja jooksul projekti alusel väikese aia rajamist, valmistades ette ja kasutades aia rajamisel mitmesuguseid materjale. Jõuproov nõuab palju tehnilisi ja teoreetilisi teadmisi.

Toimub meeskondlik võistlus ning ühest koolist võib osaleda kuni kolm kaheliikmelist võistkonda. Võistlustulle astuvad õpilased Luua metsanduskoolist ja Räpina aianduskoolist. Võistlust hindavad oma ala spetsialistid.

Kolmandal võistluspäeval, 18. aprillil, on pinge ja põnevus eriti suur, kuna toimub uue ja kaasahaarava kümneosalise telesaate «Noor meister salvestus. Saade jookseb laupäeviti ETV2 ekraanil. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole. Viimane osa filmitakse oskuste festivalil «Noor meister 2019», mis toimub 3.–4. mail Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses.

Maastikuehituse kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes maastikuehitaja erialal. Eesmärk on tutvustada kutsehariduse võimalusi, vahetada kogemusi, anda õpilastele võimalus end proovile panna ja selle käigus selgitada välja parim noor maastikuehitaja.

Kutsemeistrivõistlust toetavad Gardest, Hydroseal OÜ ja Räpina aianduskool.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles