Käärikul on rajamisel uued võimalused sportimiseks
Tulemas on staadion, heitealade väljak, väliujula jpm

Visualiseering valmivast kergejõustiku- ja jalgpallistaadionist.

FOTO: SA Tehvandi Spordikeskus

Eile allkirjastasid SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis ja AS Valmap Grupp juhatuse liige Hindrek Mõts Kääriku spordikeskuse väljaehitamise neljanda etapi projekteerimise- ja ehituse riigihanke lepingu.

Lepingu objektiks on Otepää vallas asuvas Kääriku spordikeskuses kergejõustiku- ja jalgpallistaadioni, heitealade väljaku, jõulinnaku ja väliujula väljaehituse, Greeni sauna rekonstrueerimise ning väliskommunikatsioonide ja teede-platside rajamine.

Ehitustegevused keskuses kestavad 2019. aastal ja 2020. aasta alguses, et järgmise aasta suvehooajaks oleks sportlastel kasutada täielikult renoveeritud kuue rajaga (jooksusirged kaheksa rajaga), hüppekastide ning mattidega treeningtingimustele vastav kergejõustikustaadion koos valgustuse ning abihoonega.

Väljaku keskel valmib täismõõtmetes naturaalse muruga jalgpallistaadion. Piirkonda rajatakse ka eraldiseisev heitealade väljak ning välijõulinnak jooksuradade ristumiskohta. Staadioni kõrval asuva Kääriku järve ääres renoveeritakse väliujula koos hüppetorniga ning ehitatakse valmis uus Greeni saun, teatas SA Tehvandi Spordikeskus.

Alates 2012. aasta maist haldab Tartu Ülikooli omandis olevat Kääriku spordikeskust SA Tehvandi Spordikeskus eesmärgiga ehitada välja Eesti ja lähipiirkonna sportlaste saavutusspordi ettevalmistuskeskus. Spordikeskuse staadion oli üks esimesi valminud spordiobjekte ajaloolises keskuses, kui 1960. aastal sai valmis staadion, mille rajad ja hüppepaik kaeti 1975. aastal tehiskatte sportaaniga.

Väljaehitamise eelnevate etappide jooksul alates 2013. aastast on keskuses valminud välispordiplatsid, sportlasmajutushoone, kunstmurukattega jalgpalliväljak, pallimängude hall ning keskuse tööks vajalikud garaažid, veetöötlusjaam ning reoveepuhastusjaam.

Visualiseering valmivast saunast ja väliujulast.

SA Tehvandi Spordikeskus

Tagasi üles