R, 9.12.2022

Liitlaste lennukid ja kopterid harjutavad Eesti õhuruumis

BNS
Liitlaste lennukid ja kopterid harjutavad Eesti õhuruumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Algava töönädala vältel teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe hävituslennukid Eurofighter ning Briti õhuväe kopterid Wildcat ja Apache (fotol).
Algava töönädala vältel teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe hävituslennukid Eurofighter ning Briti õhuväe kopterid Wildcat ja Apache (fotol). Foto: Kaitsevägi

Algava töönädala vältel teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe hävituslennukid Eurofighter ning Briti õhuväe kopterid Wildcat ja Apache.

Lennukid lendavad üle Eesti madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit ehk 500 jalga – ja sedagi eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

Kopterid sooritavad tutvumis- ja treeninglende, sealhulgas ka Tallinna piirkonnas ning aeg-ajalt pimedal ajal. Lennud on pilootidele äärmiselt vajalikud, et tutvuda Eesti õhuruumi ja maastikuga, ning piloodid teevad omalt poolt kõik, et inimeste igapäevaelu võimalikult vähe segada.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväeõppusteks ja -harjutusteks – sealhulgas madallendudeks – kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse järgi valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid astusid NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Märksõnad
Tagasi üles