Xsander Solbaja võitis EMil pronksi

Tiit Loim
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Xsander Solbaja (parempoolseim) võitis U21 vanuserühmas +115 kaalukategoorias pronksi.
Xsander Solbaja (parempoolseim) võitis U21 vanuserühmas +115 kaalukategoorias pronksi. Foto: Igor Zujev

Valga noor sumotori Xsander Solbaja sai nädalavahetusel Tallinnas peetud sumomaadluse Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha.

Solbaja võitis pronksi U21 vanuserühmas raskekaalus ehk +115 kaalukategoorias. 16-aastane maadleja võistles ka U23 ja isegi täiskasvanute arvestuses, kus oli vastamisi meeste maailma tippkonkurentsiga, ent seekord veel kõrgetele kohtadele ei pretendeerinud.

Noormehe isa ja ühtlasi treener Jan Solbaja kinnitas, et jääb tulemusega rahule. Ta lisas, et täiskasvanute vanuserühmas võistlemine oli hea võimalus võimete arendamiseks.

Tulevikku vaadates on aga peamiseks fookuseks oktoobris Hawaiil peetavad maailmameistrivõistlused. Murekohaks on aga rahastus. «Puhtalt lennupiletid kokku on juba 1600 eurot,» lausus Jan Solbaja.

Võistlustel tuleb käia enda raha, toetajate ja Eesti Kultuurkapitali toetuste abil. Solbaja sõnul toetajaid küll leidub, aga sellest jääb siiski väheks. Kultuurkapitali riigipoolne tugi on küllaltki tagasihoidlik. «Kogu summat nad niikuinii ei kompenseeri, tahtjaid on veel. Tihtipeale kui 600 eurot küsid, siis 300 ehk saad.»

Seetõttu palubki Jan Solbaja võimalusel ettevõtetelt rahalist tuge. «Miks naisega põllumajandusettevõtet rajame: eks pojal pärast gümnaasiumi on võimalus Jaapanisse profisumosse minna. See nõuab ka raha,» lisas Solbaja.

Tagasi üles