Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii: Gailiti novelliauhinna võitis Armin Kõomägi

Gailiti novelliauhinna üleandmine Valgas FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Täna leidis Valgas omaniku August Gailiti nimeline novelliauhind, mille tänavu võitis ettevõtja ja kirjanik Armin Kõomägi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Auhind anti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses üle 23. aprillil, mis on jüripäev, aga ühtlasi ka raamatupüha ehk raamatu ja roosi päev. Kõomägile tõi võidu novell «Goglomov» kogust «Minu erootika saladus». Žürii iseloomustas seda kui humoorikat ja fantaasiarikast lugu, kus peategelane nipernaadilikult naisi hullutab. Autor sai auhinnaks miniskulptuuri «Nipernaadi».

Kõomägi ütles auhinna kättesaamise järel, et tuleb Valka alati väga hea meelega, kuna elas siin väikse lapsena. «Kui mõtlete korraks perekonnanime peale, siis perekonnanimi on Valga- ja Võrumaalt. Siinsamas linnas siinsamas kõrval Köie tänaval elasid minu vanaema ja vanaisa. Vanaema Helgi oli Valga koolis emakeeleõpetaja. Kui otsida, kust minusse selline kirjanikupisik võis tulla, siis arvestades, et kõik mu isad-emad vanaemad-vanaisad on tegelikult insenerid, välja arvatud vanaema Helgi, siis ilmselt võib mõelda, et ilma Helgita ei oleks õnnestunud nii kaaluka kirjandusauhinnani täna välja jõuda.»

Tagasi üles
Back