Põlva noored võistlesid suurturniiril

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põlva spordikooli käsipallurid koos treeneri ja vanematega Prahas FOTO: Põlva Spordikool
Põlva spordikooli käsipallurid koos treeneri ja vanematega Prahas FOTO: Põlva Spordikool Foto: Põlva spordikool

Põlva spordikooli noored käsipallipoisid osalesid 18.–22. aprillil toimunud maailma suurimal siseväljakutel peetaval käsipalliturniiril Praha Cup 2019. Eri vanuseklassides osales kokku üle 600 võistkonna ning mängud toimusid kokku 44 Praha spordihallis.

Põlva Spordikooli poiste esindus võistles P-2006 vanuseklassis, kus oli esindatud 90 võistkonda 15 riigist. Tiimid olid paigutatud kuuestesse alagruppidesse, kus kõik omavahel läbi mängisid.

Alagrupimängudes alistati avapäeval horvaatide MRK Metalac II tulemusega 17 : 13 ja kaotati 20 : 26 Tšehhi klubile TJ Jiskra Zruc nad Sazavou. Teine võistluspäev algas 22 : 17 võiduga sloveenlaste RD LL Grosist Slovani üle ja 17 : 28 kaotusega tšehhide Sokol Telnicele. 3. mängus saavutasid põlvakad taas võidu tulemusega 20 : 11 Slovakkia klubi ŠK Trebišov üle. Kokkuvõttes tagati alagrupist kolme võidu ja kahe kaotusega pääs tugevamasse vahegruppi, kus alistati esmalt tulemusega 19 : 16 sloveenlaste RD Rudar ning seejärel kaotati tšehhide TJ Slovacka Slavia Uherske Hradistele 15 : 27. Turniirilt saadi kokku 4 võitu ja 3 kaotust ning jäädi jagama kohta 16–30 hulgas.

Prahas võistlesid Põlva spordikooli noortest Egon-Jakko Sing, Karlis Kalk, Romet Viljus, Ardi Hindrikson, Jass Einassoo, Egert Land, Aron Oberg, Andero Pikk, Samuel Hakk, Karel Kangro, Sven-Byron Mitt, Gervin Vissov, Henry Leek, Kermo Kuklase ja Kermo Mehik. Võistkonna treener on Rein Suvi.

Kuigi mänguplaan oli tihe ja ka erinevate mängusaalide vahel liikumine nõudis oma aja, jõudsid Põlva poisid ja võistlusreisile kaasasõitnud lapsevanemad heita põgusa pilgu ka Praha kaunile vanalinnale.

Põlva spordikooli võistlusreisi toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

Tagasi üles