Värska Tantsulapse rändkarikas läks rändama

Värska tantsulapsed: tagareas Rain Oper (2017), Aveliisa Savik (2018), Andris-Robin Talumees (2018), esireas Jarko Ilves (2019) ja Anni Linnus (2019)

FOTO: Erakogu

Reedel kogunesid Värska kultuurikeskusesse tantsulapsed, et näidata üksteisele ja rohkearvulisele publikule oma tantsualaseid oskusi traditsioonilisel sündmusel Värska Tantsulaps.

Lisaks kohalikele sai näha ka ümbruskonna tantsulapsi ja esmakordselt osales tantsupaar Võru linnast. Hakatuseks esitati selgeksõpitud tantse. Näha sai rahva-, show-, swing-, stepp-, lastetantse, isegi poiste ja meeste võimlemiskava.

Kõiki esitatud tantse ja tantsijaid hindasid Sirli Kriis-Kalm ja Mihkel Kaalep – 2018. aasta Eesti parimad swingtantsijad Tallinnast, kelle ülesandeks oli valida silmapaistvaim tantsupoiss ja -tüdruk.

Selleks tuli osalejatel lisaks tantsu(de) esitamisele edukalt läbida  veel jäljendamis- ja improvisatsioonivoor. Esimene tähendas ette näidatud liigutuste võimalikult täpset järgi tegemist ja teine omaloomingulist tantsu tundmatu muusika saatel.

Võistlusega Värska Tantsulaps 2019 tähistati ka rahvusvahelist tantsupäeva, mis saabub 29. aprillil ning tantsiti tänavust ühistantsu «Terve vald».

Et märgata ja tunnustada paljusid andekaid tantsulapsi, anti üle mitmeid eriauhindu. Õhtu kulminatsiooniks oli silmapaistvamate väljakuulutamine. Värska tantsulaps 2019 tüdrukutest on Värska Gümnaasiumi 6. klassi neiu Anni Linnus, kes tantsib kollektiivis Värska Verinoored. Värska tantsulaps 2019 poistest on Võru Kesklinna kooli 7. klassi noormees Jarko Ilves.

Tagasi üles